1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Ethereum Haberleri
  4. Analist: Ethereum (ETH) Merge büyük felakete yol açacak

Analist: Ethereum (ETH) Merge büyük felakete yol açacak

Analist: Ethereum (ETH) Merge büyük felakete yol açacak
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü bir kripto para analisti, Ethereum (ETH) Birleşmesinin kısa vadeli fiyat felaketini tetikleyebileceği yönünde uyarılarda bulundu. Popüler bir kripto analisti, platform resmi olarak bir hisse kanıtı konsensüs modeline geçtiğinde Ethereum’un (ETH) potansiyel fiyat yörüngesini tahmin ediyor. Ayrıntılar haberimizde…

Analist’e göre Ethereum Merge felakete yol açabilir

Kripto para analisti Jason Pizzino, 275.000 YouTube abonesine yönelik yeni bir piyasa raporunda, şu anda yaklaşık bir hafta içinde gerçekleşmesi beklenen sözde “birleşme” gerçekleştikten sonra kısa ve orta vadede Ethereum (ETH) fiyatının duvara çarpabileceğini söylüyor.

Analist Pizzino, birleşme gerçekleştikçe ETH‘nin daha düşük bir zirve oluşturacağından endişe duyduğunu ve Ethereum yatırımcıları için acı verici fiyat hareketinin önünü açacağını söyledi. Analist şöyle konuştu:

Ethereum’daki ABD dolarına baktığımızda, 50 [fibonacci] seviyesinin üzerinde kapattık. Yani temelde burada fiyat açısından gördüğümüz gerçekler (50’nin üzerinde direnç seviyesi), boğa piyasası döngüsünün önceki destek seviyelerine göre hala yaklaşık 1.700 dolar.

ethereum

ETH 1.700 dolarda dirençle karşılaşır ve geri çekilirse, Pizzino boğaların başının belada olacağına inanıyor. Analist görüşelerini şöyle detaylandırıyor:

Uyarı, bir önceki tepeden daha düşük bir tepe oluşturuyor ve bence biraz felakete yol açacak – en azından bu kısa vadede, orta vadede tekniklere dayalı olarak haftalar ila aylar arasında. Bu büyük yükseliş haberlerinin bazılarında daha düşük bir tepe alırsanız, sadece fiyat kalıplarının kendisi bile bu noktadan sonra daha da aşağı yönlü olmaya eğilimlidir.

Yazım sırasında, ETH son 24 saat içinde yaklaşık %5 artışla 1.648 dolar için el değiştiriyor. Bitcoin‘e (BTC) gelince, Pizzino, önemli bir destek alanını kaybederse Bitcoin’in zor bir ay geçirebileceğini söylüyor. Pizzino’ya göre, BTC günlük grafikte 19.500 doların altında kapanırsa, analist izlenecek bir sonraki destek alanının 18.700 dolar civarında olacağını söylüyor. Yazım sırasında BTC, gün içinde sabit olarak 19.731 $ için el değiştiriyor.

Kaynak

Etiketler: