1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin tahminleri doğru çıkan analistten BTC ve dolar uyarısı!

Bitcoin tahminleri doğru çıkan analistten BTC ve dolar uyarısı!

Bitcoin tahminleri doğru çıkan analistten BTC ve dolar uyarısı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin için yaptığı doğru tahminlerle bilinen ünlü analist, şimdi de BTC konusunda önemli bir uyarıda bulunuyor. Özellikle de ABD Doları’nın son 20 yılın zirvesine çıkması lider kripto para için alarm çalıyor.


Uzman analistten Bitcoin uyarısı: ABD Doları 20 yılın zirvesinde

Kripto analist Kevin Svenson, Twitter’deki 113,500 takipçisi ile Bitcoin konusundaki son değerlendirmesini paylaştı. Ona göre BTC fiyatı kısa süre önce çapraz bir destek çizgisini aşağı yönlü kırdı. Bu destek 17,600 dolarda dip yaptığı Haziran 2022’den bu yana fiyatı koruyordu. Analist şöyle açıklıyor:

“Şu an öyle görünüyor ki ayı bir devam durumu oluştu. Tabii trend çizgisinin üzerine yeni bir sıçrama olmazsa.”

Doğru Bitcoin tahminleri yapan analistten BTC ve dolar uyarısı!

Kaynak: Kevin Svenson/Twitter

Şu an Bitcoin 20,000 dolar civarında işlem görüyor. Günlük bazda yatay bir seyre sahip ve aynı zamanda analistin bahsettiği desteğin altında.

İlgili – Bitcoin fiyatı sessizliğini ne zaman bozacak? Güncel BTC teknik analizi

ABD Doları’na dikkat!

Svenson’un bu uyarısı aynı zamanda ABD Doları Endeksi (DXY) ile de bağlantılı. Bu endeks, doların bir sepet fiat paraya olan değerini izliyor. DXY hala güçlü bir yükseliş trendine sahip.

Analist, DXY endeksinin hala yükselme gücü olduğunu düşünüyor. Hem de endeksin bu yıl yüzde 15’den fazla yükselmesine rağmen. Şöyle açıklıyor:

“ABD Doları endeksine dört saat grafiğinde bakarsak, bu seviyeleri koruduğunu görüyoruz. Burada higher low ve higher high hareketlere devam edecek. Ayrıca buradaki momentumun yavaşladığının da bir işareti yok. En azından yakın bir zamanda. Bundan dolayı eğer günlük grafikte bir kez daha kırılma gelirse, bu Bitcoin için çok kötü bir işaret olacak. Bu, Bitcoin’in günlük grafikte 18,600 doların da altında lower low yapabileceğini anlamına gelecek. Burası son dip seviyesi.”

Kripto analist, ABD Doları endeksi DXY’yı dikkatle izliyor. Çünkü buradaki yükseliş Bitcoin ve diğer riskli varlıklar için satış riski anlamına geliyor.

DXY 110.27 seviyesine kadar ralli yaptı. Endeks en son bu seviyeyi Haziran 2002’de görmüştü.

İlgili – FTX CEO’su kripto projeleri kurtarmak için milyonlar harcadı! Peki, sonuç?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: