Loading...
btc
BTC
0.04%
Bitcoin
66.071,87 USDT
eth
ETH
1.91%
Ethereum
3.548,17 USDT
bch
BCH
1.68%
Bitcoin Cash
429,99 USDT
xrp
XRP
3.76%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
2.03%
Litecoin
79,19 USDT
bnb
BNB
0.38%
Binance Coin
605,58 USDT
sol
SOL
1.2%
Solana
144,78 USDT
avax
AVAX
-0.84%
Avalanche
30,04 USDT
ada
ADA
0.15%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
0.28%
Poladot
6,18 USDT
doge
DOGE
1.02%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
1.87%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bellatrix hard forku Ethereum’a birleşme öncesi neler getirecek?

ethereum
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Birleştirmeden önceki son Ethereum yükseltmesi bugün gerçekleşecek. İşte Bellatrix sert çatalı hakkında bilmeniz gerekenler.  Ethereum, bir Hisse Kanıtı (PoS) konsensüs algoritmasına geçişin eşiğinde ve Bellatrix hard forku, gerçek Birleştirme gerçekleşmeden önceki son büyük yükseltme olacak. Bellatrix bugün, 6 Eylül’de, Beacon Chain’de 144896 epoch olarak planlanıyor.

Ethereum’un Bellatrix Hard Forku nedir?

Birleştirme “iki adımlı” bir süreçtir. İlk adım, bir epoch yüksekliği tarafından tetiklenen Bellatrix hardforkudur. İkinci adım, TTD eşiği tarafından tetiklenen Paris yükseltmesidir. Bellatrix yükseltmesinin özelliklerine dalmadan önce, Birleştirmeye yönelik genel yol haritasındaki yerini bilmek önemlidir.

ethereum

Birleştirme ile ilgili ayrıntılı yazılarımızda da açıklandığı gibi, bu olay Ethereum’un tarihinde ve hatta belki de bir bütün olarak tüm endüstride önemli bir yere sahip. Büyük ölçekli bir ağın Proof-of-Work (PoW) konsensüsünden Proof-of-Stake’e (PoS) ilk geçişini işaret ediyor. Bu operasyonel özellikleri büyük ölçüde değiştirecek. Birleştirme yakında gerçekleşecek olsa da (öngörülemeyen durumlar hariç), uzun yıllar süren araştırma, geliştirme ve testlerin sonucudur. Aynı zamanda, Ethereum ağını buna hazırlayan birden fazla yükseltmenin ardından gerçekleşir ve Bellatrix’in devreye girdiği yer burasıdır.

Bellatrix, Ethereum’un Beacon Chain’inin Eylül ayında ana ağ ile birleşmeden önce geçeceği en son yükseltmedir. Şu anda, her Ethereum düğümü iki farklı katmanda temsil edilmektedir – iş kanıtı katmanı (şu anda ana ağ) ve fikir birliği katmanı (C katmanı). Birleştirme, bu iki katmanın PoS tabanlı bir sisteme geçişte birleştirilmesini gerektirir. Bu katmanlar, bir Uygulama Programlama Arayüzü motoru aracılığıyla iletişim kurar. Bellatrix yükseltmesinin amacı, doğrulayıcıların daha sonra iki katmanın birleştirilmesi için kod tabanını içerecek olan güncellenmiş İşaret Blokları üretmeye başlamasını sağlamaktır.

ethereum

Konuyla ilgili tweet atan Vitalik Buterin şunları söyledi:

Birleşmenin hala 13-15 Eylül civarında gerçekleşmesi bekleniyor. Bugün olan şey, zinciri birleştirme için hazırlayan Bellatrix hard forku. Yine de önemli – müşterilerinizi güncellediğinizden emin olun!

İstemcileri güncellemek ve senkronize etmek, yükseltme için kritik öneme sahiptir ve bu yazının yazıldığı sırada, düğümlerin neredeyse %73’ü “birleştirmeye hazır” görünmektedir. Core Ethereum geliştiricisi Tim Beiko, kalan düğüm operatörlerini güncellemeye zorladı.

Sıradaki ne?

Bellatrix’ten sonra, Birleştirmenin sözde “Paris” yükseltmesinde gerçekleşmesi planlanıyor. Geçişin yürütme katmanı kısmıdır ve 5875000000000000000000000 Terminal Toplam Zorluğu (TTD) tarafından tetiklenir. Bunun 13-15 Eylül arasında gerçekleşmesi bekleniyor. Yürütme katmanı bu TTD’ye ulaştığında veya onu aştığında, sonraki blok İşaret Zincirinde bir doğrulayıcı tarafından üretilecektir. İşaret Zinciri bu belirli bloğu tamamlar tamamlamaz Birleştirmenin kendisi tamamlanmış sayılacaktır. Olağan dışı bir şey olmazsa, bu, TTD sonrası ilk bloğun üretilmesinden yaklaşık 13 dakika (veya 2 dönem) sonra gerçekleşir.

 Katnak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.