Loading...
btc
BTC
0.14%
Bitcoin
64.233,78 USDT
eth
ETH
-0.94%
Ethereum
3.485,45 USDT
bch
BCH
0.21%
Bitcoin Cash
383,77 USDT
xrp
XRP
-0.88%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-0.02%
Litecoin
74,15 USDT
bnb
BNB
-0.02%
Binance Coin
586,00 USDT
sol
SOL
-0.5%
Solana
133,93 USDT
avax
AVAX
-8.6%
Avalanche
25,12 USDT
ada
ADA
-0.23%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
1.3%
Poladot
5,68 USDT
doge
DOGE
-0.6%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.15%
Shiba Inu
0,00 USDT

Cardano’da bir biri ardına pozitif haberler gelmeye devam ediyor

cardano
cardano
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano’nu Vasil yükseltmesi ADA’yı 0,50 doların üzerine çıkardı. Cardano’nun boğa bayrağı, daha genel kripto para piyasasında kasvetli bir görünüme rağmen yükseliyor. Geçen hafta boyunca, ADA %10’dan fazla kazanç elde etti ve bu kazanımlar yaklaşan Vasil hard forkuna ve tokenin Robinhood’da listelenmesine bağlandı.

Cardano’da sırada ne var?

Vasil güncellemesi tetikleyici olarak ADA’nın yükselmesini sağladı. Cardano topluluğu, Vasil hard fork güncellemesini  bekliyor. Birden fazla gecikmeden sonra, Input Output Global (IOG), Vasil yükseltmesinin 22 Eylül’de yayına gireceğini ve bu da 15 Eylül’deki Ethereum Birleştirmesinden tam olarak bir hafta sonra olacağını duyurdu. Vasil yükseltmesinin başlangıçta Haziran 2022’de gerçekleşmesi planlanıyordu, ancak iki kez yeniden planlandı. IOG, yükseltmeyi gerçekleştirmek için gereken üç kritik göstergenin karşılanmadığını söyledi.

Cardano geliştiricileri, yükseltmenin ağın ölçeklenebilirliğini artırmasını ve hard fork ücretlerini düşürmesini bekliyor. Bu, Alonzo hard fork’unun geçen yıl Eylül ayında gerçekleşmesinden bu yana Cardano’daki ilk büyük yükseltmeyi işaret ediyor. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, bunun yol haritasının sadece bir parçası olduğunu ve 2023’te daha fazla gelişme olacağını söyledi.

Cardano

Vasil yükseltme haberleri, yatırımcıların ADA’ya olan güvenini tazeliyor gibi görünüyor. CoinGecko verilerine göre, token geçen hafta %12 kazanç kaydetti. Cardano geliştiricileri, 22 Eylül’ü bu yükseltme için muhtemel tarih olarak onaylamadan önce, ADA 0,43 dolar civarında işlem görüyordu. Ancak, o zamandan beri istikrarlı bir yükseliş kaydetti ve yazının yazıldığı sırada ADA 0,486 dolardan işlem görüyordu.

Genel görünüm

ADA için Cardano Göreceli Güç Endeksi (RSI) şu anda nötr bölgelerde ve geçen hafta oluşturulan yükseliş bayrağına rağmen ADA’nın aşırı alım seviyelerine henüz ulaşmadığını gösteriyor. Vasil yükseltmesini çevreleyen haberler, daha fazla insanı Cardano almaya yönlendiriyor. ADA genellikle, ağda çok yakında 1 dolara çıkabilecek önemli bir yükseltme olduğunda kazanma eğilimine sahip. Örneğin, geçen yıl 2 Eylül’de, Alonso sırasında ADA tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.09$’a ulaştı.

Aynı eğilim Vasil yayına girdikten sonra da tekrarlanabilir. Ancak, ADA satın almadan önce, kripto pazarındaki genel oynaklık nedeniyle dikkatli olunması gerekiyor. Son 24 saat içinde, küresel kripto piyasa değeri biraz düştü. Bu nedenle, ADA, daha geniş piyasa geri çekilmesi nedeniyle beklenen yüksek seviyelere geri dönemeyebilir.

Cardano

Cardano Robinhood‘da yayına giriyor. Vasil yükseltmesi, ADA’yı çevreleyen tek olumlu haber değil. 31 Ağustos’ta ADA, Robinhood borsasında listelendi. Robinhood, kripto ticareti ile oldukça popüler olan bir platformdur ve listeleme haberi token etrafında bir ivme yarattı. ADA’nın geçen haftaki kazanımları da listeye bir tepki olabilir. Coinbase gibi Robinhood da ABD’de halka açık bir şirkettir ve bu listeleme tokene güvenilirlik katmış görünüyor.

ADA’yı çevreleyen diğer iyi haber, ağdaki ilk DeFi ödünç verme ve ödünç alma protokolünün piyasaya sürülmesi. Aada Finance, Cardano’daki ilk DeFi ödünç verme ve ödünç alma platformu olacak ve Cardano’nun kilitli toplam değerini (TVL) oluşturmaya yardımcı olacak.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.