1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. İngiltere’ye kripto para dostu yeni başbakan

İngiltere’ye kripto para dostu yeni başbakan

İngiltere’ye kripto para dostu yeni başbakan
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İngiltere kripto dostu Liz Truss’u yeni başbakan olarak seçti. Liz Truss, Muhafazakar Parti lideri olarak Boris Johnson’ın yerine seçimleri kazandıktan sonra Birleşik Krallık’ın bir sonraki başbakanı olmaya hazırlanıyor.

İngiltere’ye kripto para dostu başbakan

Bayan Truss’un göreve geldikten sonraki birkaç gün içinde uygulamaya söz verdiği yaşam pahalılığı krizine getireceği çözüm, hem başbakanlığını hem de sonraki genel seçimlerde alacağı sonuçları etkileyecek görünüyor. İlginç bir şekilde, kripto para birimi alanındakiler, daha çok İngiltere’nin yeni başbakanının kripto para birimleriyle nasıl başa çıkacağıyla ilgileniyor. Truss 2018’de, potansiyellerini sınırlamayan ve refahı engelleyen kuralları ortadan kaldırarak serbest girişimi özgürleştiren bir şekilde ‘kripto para birimlerini kabul etmemiz gerekiyor’ tweetini atmıştı.

Özellikle, yakın tarihli bir araştırma, ABD ve Ukrayna ile birlikte İngiltere’nin küresel olarak genel kripto kullanımında lider olduğunu ortaya koydu. Çalışma, bir ülkedeki kripto sahiplerinin sayısını, küresel merkezi olmayan finans (DeFi) benimseme endeksini, kripto ödemelerine izin veren işletme sayısını, Bitcoin (BTC) ATM’lerinin sayısını ve kripto para terimlerinin aylık arama hacmini hesaba kattı.

İlginç bir şekilde, büyüyen kripto sektörü ışığında, bir Birleşik Krallık Parlamento Grubu, alanın daha fazla düzenlenmesi için Ağustos ayında bir soruşturma başlattı. Ayrıca Truss’un parti liderliği için yürüttüğü kampanyanın tartışmasız olmadığını da belirtmekte fayda var. Artan hayat pahalılığı sorununu nasıl çözeceği sorulduğunda, çabalarını sadaka dağıtmak yerine vergi yükünü azaltmak üzerine yoğunlaştıracağını söyleyerek yanıt verdi.

kripto para

Görünüşe göre, Liz Truss’un ekibinin üyeleri, tüketicilere sürekli artan enerji maliyetleri konusunda yardımcı olmak için yolda ne tür bir yardımın olabileceğini bildirme konusundaki acil göreve şimdiden odaklanıyorlar. Truss, hem evdeki enerji maliyetlerini düşürmeye hem de ülkenin uzun vadeli enerji kaynaklarını güçlendirmeye yönelik teklifleri duyurması beklenen bir hafta içinde bir strateji sağlama sözü verdi.

Finbold, 31 Ağustos’ta, Rus enerji ithalatını aşamalı olarak durdurduğu ve artan enerji ve gıda fiyatları, azalan hanehalkı satın alma gücü ve azalan tasarruf oranları ile başa çıkması nedeniyle İngiltere ekonomisinin stagflasyonun eşiğinde olduğunu bildirdi.

Kaynak

Etiketler: