1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü analistten büyük Bitcoin oyuncularıyla ilgili önemli açıklama

Ünlü analistten büyük Bitcoin oyuncularıyla ilgili önemli açıklama

Ünlü analistten büyük Bitcoin oyuncularıyla ilgili önemli açıklama
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasının yakından takip ettiği bir analist, büyük Bitcoin sahiplerinin agresif bir şekilde BTC biriktirdiğini bildiriyor. Hem de piyasadaki belirsizliğe rağmen. Ayrıntılara bakalım.


Ünlü analistten büyük Bitcoin oyuncularıyla ilgili önemli açıklama

Kripto analiz şirketi Crypto Quant’ın CEO’su Ki Young Ju, Twitter’de 308,400 takipçisi ile piyasada yaşanan son önemli gelişmeleri paylaştı. Ünlü analist, piyasanın derin ceplere sahip yatırımcılarının agresif bir şekilde BTC alımı yaptığını söyledi. Bu alımlar ise kripto para borsası Binance üzerinden gerçekleşiyor. Şöyle açıklıyor:

“Balinalar Binance üzerinden BTC alımı yapıyor. Bitcoin fiyatı 20,000 doları gördükten sonra Binance’in spot işlem hacmi hakimiyeti çok yükseldi ve şimdi yüzde 84’e geldi. En büyük ikinci ise yüzde 9 ile Coinbase. Şimdilik bu balinaların kurumsallar mı yoksa diğer kripto yatırımcılar mı olduğunu bilmiyorum.”

İlgili – Bitcoin fiyatında 20,000 dolara yakın yeni dalgalanma: Güncel BTC teknik analizi

Ünlü analistten büyük Bitcoin oyuncularıyla ilgili önemli açıklama

Kaynak: Ki Young Ju/Twitter

Ki Young Ju aynı zamanda Bitcoin’in spor ticaret hacminin son altı ayda tüm borsalarda yükseldiğini belirtiyor. Bu da şiddetli satış baskısını azaltacak yeterli talep olduğunu gösteriyor. Analist şöyle devam ediyor:

“BTC’nin spot işlem hacmi tüm borsalarda son altı ayda 20x arttı. Bu hacim geçen ay yıllık zirveyi yeniledi. Ancak günlük fiyat kapanışlarında pek bir değişme yok. Bu da şunu gösteriyor. Birisi ya da birileri tüm satış yönlü likiditeyi alıyor.”

İlgili – Keskin düşen Bitcoin balina hareketleri BTC için ne anlama geliyor?

Crypto Quant CEO’su aynı zamanda balinaların BTC vadeliler piyasasını kontrolleri altına aldığını da belirtiyor. Açıklamasına şu ifadelerle devam ediyor.

“BTC vadeliler traderleri şimdi çoğunluklar balinalar. Diğer borsalardan türev borsalara yapılan ortalama Bitcoin mevduat miktarı nispeten büyük, beş yılın en yüksek seviyesi.”

Crypto Quant’ın verilerine göre, balinalar vadeli işlem piyasalarına hakim olduğunda Bitcoin dip oluşturma eğilimi gösteriyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: