Loading...
btc
BTC
-2%
Bitcoin
62.157,15 USDT
eth
ETH
-1.63%
Ethereum
3.051,29 USDT
bch
BCH
-6.89%
Bitcoin Cash
473,27 USDT
xrp
XRP
-2.8%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-0.46%
Litecoin
77,73 USDT
bnb
BNB
-3.43%
Binance Coin
533,76 USDT
sol
SOL
-5.88%
Solana
130,37 USDT
avax
AVAX
-3.83%
Avalanche
33,81 USDT
ada
ADA
-1.66%
Cardano
0,45 USDT
dot
DOT
-3.03%
Poladot
6,50 USDT
doge
DOGE
-6.09%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
0.73%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ünlü analistten büyük Bitcoin oyuncularıyla ilgili önemli açıklama

İşte büyük Bitcoin düzeltmesinin ağır bilançosu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasının yakından takip ettiği bir analist, büyük Bitcoin sahiplerinin agresif bir şekilde BTC biriktirdiğini bildiriyor. Hem de piyasadaki belirsizliğe rağmen. Ayrıntılara bakalım.


Ünlü analistten büyük Bitcoin oyuncularıyla ilgili önemli açıklama

Kripto analiz şirketi Crypto Quant’ın CEO’su Ki Young Ju, Twitter’de 308,400 takipçisi ile piyasada yaşanan son önemli gelişmeleri paylaştı. Ünlü analist, piyasanın derin ceplere sahip yatırımcılarının agresif bir şekilde BTC alımı yaptığını söyledi. Bu alımlar ise kripto para borsası Binance üzerinden gerçekleşiyor. Şöyle açıklıyor:

“Balinalar Binance üzerinden BTC alımı yapıyor. Bitcoin fiyatı 20,000 doları gördükten sonra Binance’in spot işlem hacmi hakimiyeti çok yükseldi ve şimdi yüzde 84’e geldi. En büyük ikinci ise yüzde 9 ile Coinbase. Şimdilik bu balinaların kurumsallar mı yoksa diğer kripto yatırımcılar mı olduğunu bilmiyorum.”

İlgili – Bitcoin fiyatında 20,000 dolara yakın yeni dalgalanma: Güncel BTC teknik analizi

Ünlü analistten büyük Bitcoin oyuncularıyla ilgili önemli açıklama

Kaynak: Ki Young Ju/Twitter

Ki Young Ju aynı zamanda Bitcoin’in spor ticaret hacminin son altı ayda tüm borsalarda yükseldiğini belirtiyor. Bu da şiddetli satış baskısını azaltacak yeterli talep olduğunu gösteriyor. Analist şöyle devam ediyor:

“BTC’nin spot işlem hacmi tüm borsalarda son altı ayda 20x arttı. Bu hacim geçen ay yıllık zirveyi yeniledi. Ancak günlük fiyat kapanışlarında pek bir değişme yok. Bu da şunu gösteriyor. Birisi ya da birileri tüm satış yönlü likiditeyi alıyor.”

İlgili – Keskin düşen Bitcoin balina hareketleri BTC için ne anlama geliyor?

Crypto Quant CEO’su aynı zamanda balinaların BTC vadeliler piyasasını kontrolleri altına aldığını da belirtiyor. Açıklamasına şu ifadelerle devam ediyor.

“BTC vadeliler traderleri şimdi çoğunluklar balinalar. Diğer borsalardan türev borsalara yapılan ortalama Bitcoin mevduat miktarı nispeten büyük, beş yılın en yüksek seviyesi.”

Crypto Quant’ın verilerine göre, balinalar vadeli işlem piyasalarına hakim olduğunda Bitcoin dip oluşturma eğilimi gösteriyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.