1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Ünlü analistten Bitcoin uyarısı ve kritik destek seviyesi açıklaması

Ünlü analistten Bitcoin uyarısı ve kritik destek seviyesi açıklaması

Ünlü analistten Bitcoin uyarısı ve kritik destek seviyesi açıklaması
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatının keskin hareketler yapmasından sonra ünlü bir analist BTC ile ilgili önemli bir uyarıda bulunuyor. Ona göre burada kritik bir destek var. Kırılırsa büyük bir çöküş yaşanır.  Açıklamasının ayrıntılarına ve bu çöküşle beklediği seviyeye bakalım.


Ünlü analistten Bitcoin uyarısı ve kritik bir destek seviyesi açıklaması

Ünlü bir kripto para analisti, kısa vadede bir ihtimalin gerçekleşmesi durumunda Bitcoin (BTC) fiyatının çökme riski ile karşı karşıya olabileceğini söylüyor.

DonAlt takma adını kullanana analist, TechnicalRoundup YouTube kanalında 52.300 abonesine yaptığı açıklamada, buradaki kritik desteğin 30.000 dolar olduğunu söylüyor. Eğer bu destek kırılırsa BTC fiyatı yüzde 30 düşebilir.

Analist, Bitcoin’in özellikle iki pozitif haberle yükseldiğini söylüyor. Birincisi Bitcoin spot exchange-traded fund (ETF) başvurusu. İkincisi ise XRP ile ilgili mahkemeden gelen önemli bir karar. Ayrıntılar için bakınız:

İlgili – Bitcoin ve kripto para fiyatları neden yükseldi?

Ancak bu pozitif haberlerin etkileri çok kısa sürede kaybolabilir. Bu durumda BTC fiyatı da düşüşe geçebilir. Şöyle açıklıyor:

“Fiyat bir miktar yükseldi. Ancak şu an çok daha negatif bir durum görüyorum düne göre Bitcoin ile ilgili.

Şimdi altcoinler bu yükselişin rüzgarına kapılarak pozitif bir hava estirebilir. Şu an kesin olarak bir ayı durumu görmüyorum. Ancak Bitcoin ile ilgili en kritik olan şey 30.000 dolar seviyesi. Burası bir sonraki adımı belirleme açısından çok önemli ve yuvarlak bir rakam.

Ama eğer bu seviyeyi kaybedersek, yani 30.000 dolar psikolojik seviyesinin desteğini kaybedersek, o zaman bir çöküş göreceğiz. Yani burada yüzde 10, yüzde 20 ya da yüzde 30’luk bir düşüşten bahsediyoruz. Hem de hemen olacak keskin bir düşüş.”

Bitcoin şu an 30.300 dolar civarında işlem görüyor ve burada yüzde 30 düşüş BTC fiyatının 21.000 dolara kadar gerilemesi anlamına geliyor.

İlgili – Doğru tahminiyle ünlü analistten 2024 Bitcoin boğa rallisi öncesi son büyük düzeltme uyarısı!

İşte, analistin ilgili açıklamalarının ayrıntıları:

Kaynak

Etiketler: