1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Ünlü analistten AVAX için heyecanlandıran tahmin!

Ünlü analistten AVAX için heyecanlandıran tahmin!

Ünlü analistten AVAX için heyecanlandıran tahmin!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Son üç ayda büyük bir ralli gerçekleştiren ve Ethereum’a ciddi bir rakip olan Avalanche (AVAX) için ünlü analistten heyecanlandıran bir tahmin geldi. Detaylar haberimizde.

Ünlü analistten AVAX için heyecanlandıran tahmin!

Kripto para piyasasında birçok yatırımcının ortak görüşü Avalanche’ın (AVAX) projeleriyle vadettiklerinin günümüzün çok ilerisinde olduğu. Türk akademisyen Prof. Dr. Emin Gün Sirer’in liderliğinde büyümeye devam eden Avalanche kripto piyasasının en değerli 11. varlığı.

AVAX, 21 Kasım’da 146,22 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. O tarihten sonra bir düzeltme gören kripto para yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 125 dolardan işlem görüyor. AVAX’ın toplam piyasa değeri 28 milyar doların üzerinde.

Bugün %10’a yakın değer kazanan AVAX, bu yılın başından bu yana %3,463’lük inanılmaz bir performans sergiledi. AVAX’ın teknik verileri henüz yolun bitmediğini gösteriyor. Ünlü kripto analisti Benjamin Cowen, kripto paranın son üç ayda gösterdiği performansın ardından gidecek yolu olup olmadığı değerlendirdi.

İlgili: AVAX fiyat tahmini

Ünlü analiste göre AVAX, biraz genişledi. Ancak bu genişleme 60 dolarlık seviyeye çıktığında oluşan görüntüyle aynı. Bu döngünün tekrar edeceğini düşünen ünlü analist, kripto paranın 200 doların üzerine çıkabileceğini belirtiyor.

AVAX’ın değer artışının Bitcoin’e bağlı olduğu vurgusu yapan Cowen, Bitcoin değer kaybetmediği sürece AVAX’ın yükselişi sürdüreceğini belirtti.

“Bitcoin 20 haftalık hareketli ortalamasının üzerinde kaldığı sürece, AXAX kısa vadede onu sürdüremeyecek kadar toparlanmaya devam edebilir ve sonra bir geri çekilme yaşarız. Ancak Bitcoin sağlıklı kaldığı sürece, AVAX hamle yapmaya devam edebilir.”

Cowen, AVAX’ın BTC’ye karşı yükseliş kanalının zirvesine ulaşmak için %50 daha yükselebileceğini belirtiyor. Analiste göre, Bitcoin’in değeri sabit kalırsa Avalanche (AVAX) 200 doların biraz üzerinde fiyatlanabilir.

Kaynak