1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Ünlü analistin gözü bu altcoinde!

Ünlü analistin gözü bu altcoinde!

Ünlü analistin gözü bu altcoinde!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasası genel olarak düşüş eğilimindeyken ünlü analist bu altcoini zirveye taşıyacak katalizörlere dikkat çekiyor. Detaylar haberimizde.

Ünlü analistin gözü bu altcoinde!

Kripto piyasası günlerdir düşüş eğiliminde. Lider kripto para birimi Bitcoin, 55,000 dolaron biraz altında 54,700 dolardan işlem görüyor. Ethereum ise 4,067 dolar. İlk 10’daki kripto para birimlerinde görünüm kırmızı.

Ünlü analist Coin Bureau, son yaptığı Yotube yayınında piyasa sarsıntı yaşarken bir altcoin’i tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkaracak katalizörleri sıraladı. Analistin üzerinde durduğu altcoin oyun tabanlı kripto para Axie Infinity (AXS).

İlgili: Axie Infinity nedir, geleceği nasıl?

Analistin dikkat çektiği ilk katalizör, FTX borsasının Axie oyuncularına destek vereceğini açıklaması. FTX, Axie Infinity pazarından oynamak istedikleri üç Axies’i satın almaya gücü yetmeyen oyunculara Axies ödünç vermeyi içeriyor. Bu duyurunun ardından Axie’nin günlük kullanıcı sayısı 1 milyonun üzerine çıktı. Daha sonra Axie Infinity NFT satışlarında 1 milyar dolara ulaştı. Bir hafta sonra da Coinbase, AXS’i listeledi.

altcoin Ünlü analistin gözü bu altcoinde!

Ünlü analist, AXS’i uçuracak ikinci katalizörün ise Andreessen Horowitz liderliğindeki bir finansman turunda 152 milyon dolar toplaması olduğunu belirtiyor.

Coin Bureau, üçüncü ve en önemli katalizörün ise Axie Infinity kendi Metaverse’ini piyasaya sürme sürecinde olması olarak görüyor. Axie, aynı zamanda kendi merkezi olmayan borsası olan Katlana’yı oluşturdu.

İlgili: Axie fiyat tahmini

Tüm bu katalizörlerin fiyata etkisine gelince ocak ayından bu yana neredeyse 10 kat artış gösteren Axie Infinity için artış trendinin devam edeceği değerlendiriliyor. Coin Bureau, AXS’in önümüzdeki boğa koşusunda iki kattan fazla yükseleceğini tahmin ediyor.

AXS, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 128 dolardan işlem görüyor. Axie Infinity’nin piyasa değeri 7,8 milyar dolar seviyesinde ve bu değer ile kripto para piyasanın en değerli 25. varlığı olmuş durumda. Oyun tabanlı kripto paraların kullanıcı sayılarının artması dikkatlerden kaçmıyor. AXS, sektöre liderlik yapmaya devam edecek gibi görünüyor.

Kaynak

Etiketler: