1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü analiste göre Bitcoin bu seviyelere yükselme sinyali veriyor

Ünlü analiste göre Bitcoin bu seviyelere yükselme sinyali veriyor

Ünlü analiste göre Bitcoin bu seviyelere yükselme sinyali veriyor
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir analist, Bitcoin’de önemli bir boğaya dönüşme sinyali oluşmaya başladığını söylüyor. Ona göre BTC kısa sürede yeni ATH değerine doğru yükselecek. Buna ek olarak ATH öncesi ulaşabileceği seviyelere de işaret ediyor.


Ünlü analiste göre Bitcoin bu seviyelere yükselme sinyali veriyor

Popüler kripto para analisti Kevin Svenson’e göre, Bitcoin (BTC) fiyatı bir sinyal veriyor. Bu sinyal genelde piyasa değerine göre en büyük kripto paranın boğa dönüşünün başlangıç aşamasında ortaya çıkıyor.

Svenson, 67,400 Youtube takipçisine yaptığı açıklamada, Bitcoin’in trend dönüşümü sinyali sergilediğini söyledi. Ona göre, dip seviyeye çarpacak BTC buradan boğa ralli yapabilir. Şöyle diyor:

“Bitcoin şu an bir formasyon oluşturdu ki Mart (2020) ayındaki Covid çöküş formasyonuna çok benziyor. Burada dip yaptıktan sonra epik bir dönüş gerçekleşmişti. Çarp ve dipten geri ralli yap.”

Böyle bir dip trend değişimi formasyonunun amacı, traderlere trendin bitiş seviyesini belirleme ve ters yönlü başka bir trendin başlamasını tahmin etme imkanı sağlamak. Bu formasyon, genellikle piyasada çok aşırı miktarda spekülasyon olduğunda ortaya çıkıyor.

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

bitcoin

Svenson bu formasyon ile ilgili önemli hedef seviyelerden de bahsediyor. Ona göre buradaki en büyük engel Eylül ayında görülen önceki zirve. Bu seviye 53,500 dolarda ve buranın aşılması önemli. Şöyle açıklıyor:

“Şimdiye kadar boğalar için çok iyi görünüyor. Yine de henüz zorlu günleri tam olarak geride bırakmadı. Ancak ben şu an gördüğüm şeyi çok sevdim.”

Şu an BTC 51,231 dolardan işlem görüyor ve bir hafta önce işlem gördüğü seviyeden yüzde 9 oranında yükseldi.

Svenson, aynı zamanda parabolik durma ve yön değiştirme (stop-and-reverse – SAR) indikatörünün da Bitcoin’in boğa dönüşüm sürecinin ortasında olduğuna işaret ettiğini bildiriyor. Analiste göre Bitcoin 2022 yılında yeni bir tüm zamanların en yüksek değerine doğru uçuşa geçecek.

Ancak kısa vadede Svenson, Bitcoin’in ilk önce 63,222 dolara ve ardından da 69,000 dolara ralli yapacağını düşünüyor.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi

Kaynak

Etiketler: