Loading...
btc
BTC
0.33%
Bitcoin
64.354,88 USDT
eth
ETH
-0.62%
Ethereum
3.496,52 USDT
bch
BCH
0.44%
Bitcoin Cash
384,64 USDT
xrp
XRP
-0.48%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.2%
Litecoin
74,02 USDT
bnb
BNB
-0.02%
Binance Coin
586,00 USDT
sol
SOL
0.3%
Solana
135,00 USDT
avax
AVAX
-9.04%
Avalanche
25,00 USDT
ada
ADA
-0.29%
Cardano
0,37 USDT
dot
DOT
0.61%
Poladot
5,65 USDT
doge
DOGE
-0.19%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
1.01%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ünlü analist: Ethereum, Chainlink ve altcoinler ‘gerçek yükselişe’ hazırlanıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler kripto para analisti Michaël Van De Poppe, Ethereum, Chainlink ve bir dizi altcoinin gerçek bir hareket için hazırlık yaptığını söylüyor. Analistin açıklaması ve altcoinlerler ilgili analizine bakalım.

Ünlü analist: Ethereum, Chainlink ve altcoinler ‘gerçek yükselişe’ hazırlanıyor

Geniş bir kripto para yatırımcı kitlesi tarafından takip edilen ünlü analist, akıllı sözleşme platformu Ethereum (ETH) ve diğer altcoinlerin yukarı yönlü büyük bir harekete hazırlık yaptığını düşünüyor.

Analist Michaël van de Poppe, sosyal medya platformu X’de 665.600 takipçisine yaptığı açıklamada, kripto paraların Bitcoin (BTC) halving olayı öncesi görülen tarihi bir formasyonu takip ettiğini ifade ediyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında 28.000 doları aşan sürpriz yükseliş: Güncel BTC teknik analizi

Van de Poppe’a göre altcoinler daha önce de olduğu gibi bir sonraki BTC halving olayı öncesi 10 aylık dönemin dip seviyelerine ulaştı. BTC halvingin 20 Nisan 2024 yılında olması bekleniyor. Analist, geçmişte de olduğu gibi altcoinlerin yakında boğa bir dönüşüm geçirebilir.

“Her ralli satışla karşılanıyor. İnsanlar satarak piyasadan çıkmak istiyor. Çünkü piyasaya karşı bir inanmama durumu var. Bu da zaten bir sonraki boğa döngüsünün başlangıcı demek. İnsanlar ise geçek bir hareket görmeden kendi pozisyonlarını alma fırsatı bulamayacak. Bundan dolayı doğru pozisyon almak çok önemli. Özellikle de bunu erken dönemde yapmak önemli.

Bitcoin halvinge 10 ay kaldı. Tam da piyasa durumunun en düşük ve altcoinlerin de genelde döngülerinin en düşük seviyelerinde olduğu bir zaman dilimi. Bitcoin dominance zirve yapıyor ve bu döngüde bu zirve daha olmayacak. 2015’te de böyle olmuştu. Halvingden 10 ay önce. 2019’da da oldu. Halvingden 10 ay önce. Şimdi de 2023’te halvingden 10 ay önce oluyor.”

Analiste göre Bitcoin dominance (yani BTC hakimiyeti) altcoinler için boğa sinyal veriyor. Çünkü 200 haftalık hareketli ortalama (MA) ve 200 haftalık üsten hareketli ortalama (EMA) direnç olarak görev yapmaya başladı. Tıpkı 2020 yılındaki Bitcoin halving olayından aylar önce olduğu gibi.

İlgili – Ünlü analistten, Bitcoin’de daha önce %214 ralliye yol açan boğa sinyal açıklaması

Ünlü analist: Ethereum, Chainlink ve altcoinler ‘gerçek yükselişe' hazırlanıyor

Kaynak: Michaël van de Poppe/X

Analist, Ethereum ve blockchain oracle ağı Chainlink (LINK) gibi projelerin bu ayı piyasasından gelişmeye devam ettiklerini ifade ediyor. Böylece boğa döngüsü başladığında dev ralliler yaşayabilecekler.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.