1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Ünlü analist, Bitcoin ve kriptonun neden dump yaşadığını açıkladı

Ünlü analist, Bitcoin ve kriptonun neden dump yaşadığını açıkladı

Ünlü analist, Bitcoin ve kriptonun neden dump yaşadığını açıkladı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Önde gelen on-chain analist, Bitcoin ve kripto paraların dump yapılması ile ilgili görüşünü açıkladı. Burada neden bazı büyük adreslerin şu an alım yapmak yerine satışı tercih ettiğine açıklık getiriyor.


Ünlü analist, Bitcoin ve kriptonun neden dump yapıldığını açıkladı

Önde gelen analist Willy Woo, Bitcoin ve kripto para piyasasını sürekli daha aşağı seviyelere iten muhtemel bir grup yatırımcı konusundaki teorisini açıkladı. Woo’ya göre çok erken dönemlerde 1,000 dolardan daha az fiyattan Bitcoin alanlar şu an satış yapan başlıca grup. Sonuçta kripto paralar da daha düşük seviyelere gelecek.

Bu teoriye göre, çok düşük seviyelerden BTC alan ve hala bu coinleri elinde bulunduran yatırımcılar satış yapıyor. Çünkü zaten çok yüksek bir yatırım getirisine sahipler ve her zaman satış yaparak daha sonra yeniden düşük seviyelerden alım yapabilirler.

İlgili – Bitcoin fiyatında hızlı pump ve dump: BTC teknik analizi

Willy Woo (@woonomic) şöyle diyor:

“Olanlar şöyle. Şu an 200 dolardan Bitcoin alanlar, 20,000 doların üzerinde BTC alanlara göre çok daha yüksek kazanca sahipler. Bundan dolayı boğalar teslim olana kadar dump yapmak için mükemmel pozisyondanlar. Böylece çok daha düşük fiyattan yeniden alabilirler.

“Sadece yaşananlarla ilgili teoriyi açıklıyorum. Hiç kimse geleceği kesin olacak bilmez.”

Analistin de bahsettiği gibi, bu yatırımcılar için boğaların tamamen teslim olması bir sorun değil. Çünkü ardından yüzde 30 – 50 civarında yeni bir yükseliş gelecek. Bu da büyük ve uzun vadeli yatırımcıların lehine olan bir durum. Bu yatırımcılar aynı zamanda kısa vadeli döngüler ve fiyat yükselişleri ile de ilgilenmezler.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Willy Woo’nun tweeti ise aslında başka bir tweete verilen bir cevap. Bu tweetin sahibi ise 60,000 dolardan Bitcoin alanların asla 30,000 dolarda satış yapmayacağını belirtiyordu. Ona göre hatta 20,000 dolara bile düşme durumunda bilen, zirveden alanlar satış yapmaz. Ona göre şu an en çok zararda olanlar coini en çok elinde tutmaya niyeti olanlar.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: