1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Credit Suisse’in son para-savaş raporu Bitcoin için ne getiriyor?

Credit Suisse’in son para-savaş raporu Bitcoin için ne getiriyor?

Credit Suisse’in son para-savaş raporu Bitcoin için ne getiriyor?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İsviçre’nin bankacılık devi Credit Suisse, savaş sonrası para bildiğimiz para olmayacak dedi. Ardından Biden kararnamesi geldi. Bitcoin’i neler bekliyor? Kripto paraların geleceği nasıl?

Credit Suisse’in son para-savaş raporu Bitcoin için ne getiriyor?

İsviçre ve dünyanın önde gelen bankacılık devlerinden Credit Suisse, kısa dönem faiz stratejisti Zoltan Pozsar, “Yeni dünya para düzeninin kuruluşuna, Bretton Woods III’ün doğumuna şahitlik ediyoruz” diyerek dikkatleri üzerine çekmişti.

Pozsar bununla da kalmayıp, “Bitcoin bundan çok yarar görebilir” diyerek kripto para dünyasını heyecanlandırdı.

Starejist, G7 ülkelerinin Rusya’nın yurtdışı rezervlerini dondurduklarında, Bretton Woods II düzeninin çatırdadığını düşünüyor. Nitekim, Bretton Woods II düzeni ile paranın, IMF gibi uluslararası kurumlarda tutulmasının sıfır riskli olduğu ve bu kurumlardaki rezervlere dokunulmayacağı öngörülmekteydi. Artık durumun böyle olmadığı açık.

İlgili: Rus-Ukrayna savaşı sonrası paranın rengi değişebilir!!

https://twitter.com/BitcoinMagazine/status/1501171219508432903

 

Son 50 yıldır dünya finans alanına yön veren sistem yıkılıyor mu? Bu soruya yanıt arayanlardan biri se Wall Street Journal yazarı Jon Sindreu. Sindreu, merkez bankalarının yurtdışında bulunan rezervlerinin el konulması sonrası, Para nedir? sorusunun ortaya çıktığını söylüyor.

Pozsar, bundan sonraki süreçte artık ülkelerin, para sistemlerini organize etme ve rezerve oluşturma konusunda yeni bir organizasyona gideceklerini düşünüyor.

Pozsar düşüncelerini şöyle özetliyor:

Doğuda emtia temelli para düzeninin kurulduğu, Batıda, enflasyonun zorladığı Eurodollar sisteminin zayıfladığı,  Bretton Woods III’ün doğumuna şahitlik ediyoruz.

Pozsar’a göre, Savaş bittiğinde, ABD doları zayıflarmış, emtia ile desteklenen Çin yuanı güçlenmiş olacak ve “eğer hala hayatta kalmayı başarmış olursa, Bitcoin bütün bunlardan fayda sağlamış olarak çıkacak.

ABD Başkanı Biden’ın son kararnamesi kripto paraların daha bir süre daha hayatımızda olacağını gösteriyor.

Bundan sonraki süreçte, politika yapıcıların kripto paraları legalize edici adımları, Bretton Woods III’ü ve Bitcoin’in en önemli değer deposu olarak ortaya çıkışını gerçek kılabilir.

Canlı BTC fiyatı: $ 26,552.11

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

Etiketler: