1. Home
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Ünlü analist Bitcoin rallisi konusunda iyimser: İşte, BTC için hedefi

Ünlü analist Bitcoin rallisi konusunda iyimser: İşte, BTC için hedefi

Ünlü analist Bitcoin rallisi konusunda iyimser: İşte, BTC için hedefi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında yakından takip edilen bir analist, Bitcoin’deki mevcut yükselişin daha büyük bir rallinin başlangıcı olabileceğini söylüyor. İşte, BTC’nin yükselebileceği seviye.


Ünlü analist Bitcoin rallisi konusunda iyimser: İşte, BTC için hedefi

Bitcoin fiyatı son bir haftada 20.000 dolara üzerine ralli yaptı. Hatta 21.000 doların da üzerine çıkarak son üç ayın en yüksek seviyesini gördü. Bu gelişmeler üzerine ünlü bir analist Bitcoin için boğa bir öngörüde bulunuyor.

“Cheds” takma adıyla bilinen analist, Twitter’de 297.300 takipçisine yaptığı açıklamada, Bitcoin için daha büyük bir ralli öngörüsünde bulunuyor. Analiste göre, BTC boğa bir geri dönüş yapısı oluşturmaya hazırlanıyor. Şöyle diyor:

“18.200 doların üzeri, ters baş ve omuzlar formasyonu ihtimalini gündeme getiriyor. Birden fazla omuz (ya da geniş bir sol omuz) ve formasyonun baş kısmının temeli de 25.500 dolarda.”

İlgili – Bitcoin (BTC) neden 21.000 dolara yükseldi? Boğa rallisi mi, boğa tuzağı mı?

Ünlü analist Bitcoin rallisi konusunda iyimser: İşte, BTC için hedefi

Kaynak: Cheds / Twitter

Analistin grafiğine bakarsak şunu görüyoruz. Bitcoin için 37.000 dolara kadar bir yükseliş tahmininde bulunuyor. Tabii bunun için 25.500 dolar direncini aşması gerekiyor. Böylece ona göre lider kripto para buradan yüzde 75 oranında bir ralli potansiyeline sahip.

İlgili – Doğru Bitcoin tahminleriyle ünlü analistten 3 altcoin için ralli açıklaması

Cheds aynı zamanda kaçırma korkusunun (FOMO) da traderleri Bitcoin’e akın ettirebileceğini ve böylece BTC rallisi tetikleyebileceğini de söylüyor. Analist, Bitcoin’in 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkmayı başardığını söylüyor. Ona göre bu önemli ölçüde gücün bir işareti.

Altcoinler konusuna da değinen Cheds, diğer kripto paraların er ya da geç Bitcoin’deki yükselişi takip edeceklerini söylüyor. Tabii bunun için BTC’nin biraz yavaşlaması gerekiyor.

İlgili – Bitcoin fiyatı bu yıl yeni ATH yapar mı? İşte, ünlü analistin hedefi

Kaynak

tags: