1. Home
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Bitcoin (BTC) neden 21.000 dolara yükseldi? Boğa rallisi mi, boğa tuzağı mı?

Bitcoin (BTC) neden 21.000 dolara yükseldi? Boğa rallisi mi, boğa tuzağı mı?

Bitcoin (BTC) neden 21.000 dolara yükseldi? Boğa rallisi mi, boğa tuzağı mı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı Kasım 2022’deki FTX çöküşünden sonra ilk defa 20.000 doların üzerine çıktı. Böylece FTX krizi öncesi seviyelere geri döndü. Bu yükselişin başlıca sebebi nedir? Gerçek bir boğa rallisi mi, yoksa boğa tuzağı mı?


Bitcoin (BTC) neden 20.000 doların üzerine yükseldi? Boğa rallisi mi, boğa tuzağı mı?

Bitcoin (BTC) fiyatı son bir hafta içinde yüzde 23 oranında ralli yaptı. Böylece haftayı boğa bir görünümle kapattı. Pazartesine de lider kripto para yüzde 2’lik bir yükselişle 21.152 dolardan işlem görerek başladı. Tabii bu yükselişin arkasında bir çok faktör olduğunu söyleyebiliriz. Ancak piyasa analiz platformu Santiment, son yaşanan pump’ın arkasındaki ana faktörün Bitcoin balinaları olduğunu düşünüyor.

Raporlara göre, sadece son sekiz haftalık süre zarfında hesabında 100 ile 1.000 arasında BTC’ye sahip adres sayısı 416 artış gösterdi.

Bitcoin (BTC) neden 21.000 dolara yükseldi? Boğa rallisi mi, boğa tuzağı mı?

Kaynak: Santiment

İlgili – Ethereum fiyatı 1.600 doları aşabilir mi? Güncel ETH teknik analizi

Son bir hafta içinde yaşanan Bitcoin fiyat yükselişinden sonra, lider kripto para, FTX çöküşü öncesi seviyelere geri dönmüş oldu. Ancak yine de bu yükseliş bir konuda başarılı oldu. Piyasaya ve merkezsiz teknolojiye olan güven geri dönmeye başladı. Dahası, toplam kripto para piyasası değeri de 1 trilyon doların üzerine çıkarak kritik eşiği geçmiş oldu.

On chain analiz şirketi Glassnode da yaptığı açıklamada, Kısa Vadeli Yatırımcıların (KVY) geçen sene Nisan ayından bu yana en kazançlı dönemlerini yaşadığını bildiriyor. Glassnode şöyle diyor:

“Önceki üç yükselişin hepsinde, kazançlı bölgede olan KVY varlıklarının oranı yüzde 50’nin üzerindeydi. Mevcut fiyat rallisinden sonra ise yakın zamanda edinilen tüm BTC’lerin yüzde 70,5’inden fazlasının yeşile döndüğünü söyleyebiliriz. Bu da son aylarda büyük miktarda coinin el değiştirdiğini gösteriyor.”

Tabii bu yükselişlerden sonra birçok yatırımcı piyasanın en kötü günlerinin geride kaldığını düşünüyor. Ancak yine de bazı analistler daha düşük seviyelere yeni bir dip dalışı olabileceği konusunda uyarıyor.

İlgili – Doğru Bitcoin tahminleriyle ünlü analistten 3 altcoin için ralli açıklaması

Kaynak

tags: