1. Home
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin fiyatı bu yıl yeni ATH yapar mı? İşte, ünlü analistin hedefi

Bitcoin fiyatı bu yıl yeni ATH yapar mı? İşte, ünlü analistin hedefi

Bitcoin fiyatı bu yıl yeni ATH yapar mı? İşte, ünlü analistin hedefi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler kripto para analisti, Bitcoin’in bu yıl parabolik bir ralli yapacağını söylüyor. Özellikle de 20.000 dolar kritik direncinin kırılmasına dikkat çekiyor. İşte, analistin ralli sonucu beklediği seviye.


Bitcoin fiyatı bu yıl yeni ATH yapar mı? İşte, ünlü analistin yeni zirve hedefi

Bitcoin fiyatı son birkaç günde hızlı bir yükseliş ile 20.000 dolar psikolojik direnç seviyesinin üzerine çıktı. Kripto para piyasasında “Credible” ismi ile bilinen analist ise Twitter’de 335.700 takipçisine yaptığı açıklamada, mevcut ayı piyasasında tabanın resmi olarak oluştuğunu söylüyor. Şöyle açıklıyor:

“Vadeliler borsalarında 21.500 dolar seviyesi de geçildi. Spot borsalarından ise 21.500 dolara ramak kalana kadar yükseldi. Ben görmem gerekeni gördüm. Benim görüşüme göre dip resmen oluştu. Gerilemeler sırasında 18.000 dolara dikkat edin. Bu kadar gerileme olursa tabii.”

İlgili – Bitcoin fiyatı için 2 kritik destek: Güncel BTC teknik analizi

Bitcoin fiyatı bu yıl yeni ATH yapar mı? İşte, ünlü analistin yeni zirve hedefi

Kaynak: Credible/Twitter

Analiste göre, 21.500 dolar seviyesinin geçilmesi Bitcoin için yeni bir boğa piyasasının sinyali olacak. Bu durumda BTC fiyatın önümüzdeki aylarda yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) doğru fırlayabilir. Şöyle devam ediyor:

“İşte başlıyoruz. Beklenen hareketlilik başladı ya da başlamak üzere. BTC hakimiyeti de yükseliyor. Bundan dolayı Bitcoin fiyatı önümüzdeki altı ay içinde ya da o civarda yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken BTC hakimiyeti de mega bir ralli yapacak.”

İlgili – Bitcoin fiyatı 25.000-30.000 dolara ne kadar yakın? Analist açıkladı

Kripto para analisti aynı zamanda Bitcoin’in mevcut piyasa yapısının Eylül 2020 sinyalleri verdiğini da söylüyor. Söz konusu dönemde 9.000 dolar civarından konsolide olan Bitcoin fiyatı buradan başlattığı ralli sonucu 60.000 dolara patlama yapmıştı.

Elliott Dalga formasyonunu uygulayan analist, Bitcoin’in geçtiğimiz yıl yaşadığı düşüşün beş dalgalı yükseliş trendinin bir parçası olduğunu söylüyor. Bundan dolayı şimdi yeni bir yükselişin eşiğindeyiz. Analiste göre, Bitcoin bu yeni ralli sonucu 150.000 dolara kadar çıkacak.

İlgili – Ünlü analist PlanB’den heyecan verici Bitcoin fiyat tahmini ve hedefi

Kaynak

tags: