1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Ünlü analist, Bitcoin (BTC) fiyatının büyük hedefini açıkladı

Ünlü analist, Bitcoin (BTC) fiyatının büyük hedefini açıkladı

Ünlü analist, Bitcoin (BTC) fiyatının büyük hedefini açıkladı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yılların koruma fonu yöneticisi, Bitcoin’in (BTC) zamanla altının yerini alacağını söylüyor. Ayrıca lider kripto paranın fiyatının da altı hali rakamı göreceğini belirtiyor. Açıklamasının ayrıntılarına ve işaret ettiği büyük hedefin ne olduğuna bakalım.


Ünlü analist, Bitcoin (BTC) fiyatının büyük hedefini açıkladı

Yatırım fonu Morgan Creek Digital’den kıdemli yönetici Mark Yusko, Stansberry Research’e yeni bir röportaj verdi. Burada yaptığı açıklamada, Çin’in dünyanın rezerv parası konusunda öne çıkacağını söylüyor. Ancak buna rağmen er ya da geç Bitcoin’in (BTC) onun yerini alacağını belirtiyor. Şöyle açıklıyor:

“Dünyada tek bir para var ve o da altın. Diğer her şey kredi ve borç ilişkisinden oluşuyor. Mevcut para birimlerinin arkasında da borçlar var.

Dünyadaki tüm merkez bankalarının elinde altın var. Bazılarında şimdi daha az var çünkü bir kısmını altın standardından fiat standardına taşıdı. Çünkü çok fazla borçları olduğu için para biriminin değerini daha hızlı düşürebilirler. Peki, altın nereye gidiyor. Çin’e gidiyor. Bir sonraki dünya para rezervi bu ülkenin olacak. Ancak zamanla bunun yerini Bitcoin olacak.

Gelecekte Bitcoin kazanacak. Çünkü bir yükümlülük olmaksızın var olan bir varlık. Zaten paranın tanımı da bu.”

İlgili – Bitcoin ve Ethereum için boğa sinyal veren kritik metrik

grayscale

Yusko aynı zamanda BTC’nin altının yerine alma yolunda ilerlediğini belirtiyor. Bunun başlıca sebebi ise üstün bölünebilirliği ve taşınabilirliği özelliği. Ünlü yönetici, altının değeri üzerinden bir hesaplama yaparak, Bitcoin’in coin başına değerinin de uzun vadede 250.000 dolar olacağını söylüyor. Sözlerine devam ediyor:

“Şöyle ki BTC altından daha üstün. Eğer bir külçe altını üçe bölmek isteseydim öyle kolayca masaya koyarak üçte birini size veremezdim. Bunu yapmak çok zor. Ayrıca altını bilgisayarıma koyarak onu size gönderemem.

Ancak eğer Bitcoin göndermek istesem, bir dizi tuşa basınca olay bitiyor. Ayrıca Bitcoin’i kolayca üçe bölerek sizlere gönderebilirim. Bundan dolayı altına kıyasla hem bölünebilirlik hem de taşınabilirlik konusunda üstünlükleri var. Bundan dolayı er ya da geç altının yerini alacağını düşünüyorum.”

İlgili – Ünlü yöneticiye göre Ethereum’un yatırımcılar için sunduğu büyük fırsat

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: