1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Bitcoin ve Ethereum için boğa sinyal veren kritik metrik

Bitcoin ve Ethereum için boğa sinyal veren kritik metrik

Bitcoin ve Ethereum için boğa sinyal veren kritik metrik
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Önemli bir metrik, Bitcoin ve Ethereum için boğa bir sinyal vermeye başladı. Analiz şirketinin paylaştığı bu veriler ve bunun BTC ve ETH için en anlama geldiğine bakalım.


Bitcoin ve Ethereum için boğa sinyal veren kritik metrik

Önde gelen analiz platformu, kritik bir metriğin hem Bitcoin (BTC) hem de Ethereum (ETH) için boğa bir sinyal verdiğini açıklıyor.

IntoTheBlock, Bitcoin ve Ethereum için günlük aktif adres sayısının Mayıs 2021’den bu yana ilk defa dikkat çeken bir sinyal verdiğini söylüyor. Analitik şirketi, BTC ve ETH’nin aktif adres sayısının artık istikrara kavuşmaya başladığını belirtiyor. Bu da şu demek. Önceki boğa piyasası ile kıyasla artık bu iki büyük coini kullanan sayısı çok daha fazla. Şöyle deniliyor:

“Ethereum ve Bitcoin için Mayıs 2021 zirvesinden sonra açık bir şekilde günlük aktif adres sayısında bir düşüş vardı. Ancak şimdi aktif adresler istikrara kavuştu ve belirli seviyede kalmaya devam ediyor.

1 Aralık 2022’de Ethereum için aktif adres sayısı 514.000. Bu durum 8 Mart 2020’nin 327.000 verisi ile kıyaslandığında yüzde 36 artış demek. Bitcoin’de daha mütevazi yükseliş var. Yüzde 20 yükseldi aktif adres sayısı ve 1 Aralık 2022 itibariyle 1 milyonun üzerinde.”

İlgili – Bitcoin fiyatında kritik destek testi ve yeni işlem aralığı: Güncel BTC teknik analizi

Bitcoin ve Ethereum için boğa sinyal veren kritik metrik

Bitcoin aktif adres sayısı Kaynak: IntoTheBlock/Medium

Bitcoin ve Ethereum için boğa sinyal veren kritik metrik

Ethereum aktif adres sayısı Kaynak: IntoTheBlock/Medium

İlgili – Ethereum fiyatı 2 kritik desteği test etti: Güncel ETH teknik analizi

IntoTheBlock, günlük olarak cüzdanlardan yapılan en az 1 işlemi takip ederek kayda alıyor. Daha fazla aktif adres sayısı ile daha geniş çaplı bir benimsenme ve kullanım demek. Bu ise fiyata doğrudan pozitif etki yapan etkenlerden biri.

“Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden sonra görülen yeni aktif adres sayısındaki artış ise umut verici. Hatta 2022 yılında piyasalarda yaşanan kaos ortamında bile aktif kullanıcı sayısı geçen seneye göre göreceli olarak istikrarlı kaldı. Bu da piyasa döngüsünde dibe yakın olduğumuzu gösteriyor olabilir.”

Bitcoin şu an 17.000 dolar bölgesinde işlem görüyor. Gene son bir haftada 16.000 dolardan toparlandı.

Kaynak

Etiketler: