1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Çöküş sonrası UNI fiyatında toparlanma başladı mı?

Çöküş sonrası UNI fiyatında toparlanma başladı mı?

Çöküş sonrası UNI fiyatında toparlanma başladı mı?
0
profitfarmers_koinmedya

Çöküş sonrası UNI fiyatında toparlanma emareleri görülüyor. Fiyat dışında bir de işlem hacmi de yeniden canlanmaya başladı. Uniswap ve UNI token piyasasında yaşanan gelişmelere bakalım. Son üç günlük fiyat artışı da dikkat çekici ölçüde.


Çöküş sonrası UNI fiyatında toparlanma başladı

Uniswap’in yönetim tokeni UNI fiyatında yaşanan çöküş birçok yatırımcıyı etkilemişti. UNI token, Eylül’ün başında piyasaya çıkar çıkmaz 8.59 dolar ile zirve yapmıştı. Ancak buna rağmen bu değere tutunamadı ve kısa süre sonra da kademeli düşüşe geçti. Dahası, Eylül’deki düşüş volatiliteli dönemin ardından Ekim’de de dump geldi. Bunun sonucunda UNI değeri 2.47 dolara kadar çekildi.

Aslında analistler bu son çöküşün neden olduğunu açıklıyor. Kripto para 7 Ekim’de tüm zamanların en düşük seviyesini gördü. Çünkü analistlere göre bu tokene sahip balinalar satış yapıyordu.

İlgili – UniSwap Rehberi: UNI nedir, ne işe yarar, geleceği var mı?

Santiment’in verilerine göre, UNI balinaları 2.8 milyon dolar değerinde satış yaptı. Buradaki çabaları, merkezi borsalarda DEX trader cüzdanlarına geçişle ilgili. Ayrıca long/short oranı da short pozisyonların üstünlüğünü gösteriyordu. Bu da yakın gelecekte long pozisyonlara kıyasla daha fazla short olabileceğini gösteriyordu.

Buna rağmen UNI fiyatı 8 Ekim’de çöküşün yaralarını sarmaya başladı. Bitcoin piyasasındaki son yükseliş ile UNI token de önemli ölçüde değer kazanmaya başladı. Hatta kripto paranın son üç günde yüzde 34 yükseldiğini söyleyebiliriz. Bu fiyat yükselişi ile birlikte Uniswap işlem hacminin de arttığını görüyoruz. Hatta Coinbase işlem hacmi ile kıyaslandığında yüzde 74 oranında daha fazla piyasa payına sahip olduğu görülüyor.

Çöküş sonrası UNI fiyatında toparlanma başladı mı?

Kaynak: Our Network

Our Network’ten Teo Leibowitz ise 28 Eylül ile 4 Ekim tarihleri arasında Uniswap işlem hacminin 811 milyon dolar olduğunu belirtiyor. Buradaki işlemlerde başı ETH-USDT, ETH-USDC ve ETH-DAI çekiyor. Kıyaslama olsun diye Coinbase’in ETH-USD, ETH-GBP ve ETH-EUR paritelerinde 322 milyon dolar hacim kaydettiğini de söyleyelim.

Kaynak

Etiketler: