1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Compound gündemi: COMP token 24 saatte 2x yaptı, tamam mı devam mı?

Compound gündemi: COMP token 24 saatte 2x yaptı, tamam mı devam mı?

Compound gündemi: COMP token 24 saatte 2x yaptı, tamam mı devam mı?
0
“sportsbet”

Defi platformlarının yeni kripto parası Compound COMP token son dönemde ciddi prim artışı yaşıyor. Comp token, yakaladığı rüzgârı devam ettirebilir mi?


Compound COMP token

Compound kripto parası CoinMarketCap’te listeleneli daha 1 hafta oldu ve CoinMarketCap sıralamasında 25’inci sırada işlem görüyor. Comp token, CoinMarketCap’te 75 dolardan listelenmeye başladı. Yazının kaleme alındığı saatte ise 197 dolardan işlem görüyor. Comp, değerini dün 240 dolara kadar çıkardı.

Compound tokenın piyasada işlem gören miktarı hakkında çeşitli açıklamalar var. Compound miktarı maksimum 10 milyona kadar arttırılabiliyor. Piyasada işlem gören Comp token miktarı ise 2 milyon adet. CoinMarketCap ve CoinGeek verilerine göre piyasada işlem gören Comp token miktarı 2.5 milyon civarında.

koinmedya_telegram

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

DEFI platformu para birimlerinden olan Comp, kısa sürede Maker ve 0x gibi kripto paraları geride bıraktı. Compound, “yönetim para birimi” olarak da adlandırılıyor. Compound’un yönetim para birimi olarak adlandırılmasında yatırımcılarına sahip oldukları kripto para miktarına oranla oy kullanma gücü vermesinden kaynaklanıyor. Yani ne kadar Compound’unuz varsa Compound platformlarında o kadar oy hakkına sahip oluyorsunuz. Yine benzer şekilde Compound’un işlem gördüğü DEFI platformlarının işletim ücretlerinden aynı oranda pay alıyorsunuz.

Aşağıdaki grafikte Compoud token fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

koinmedya_brave

Compound COMP tokenCompound fiyatlarındaki artışta DEFI platformlarının son günlerde yakaladığı güçlü ivme etkili oluyor. Benzer şekilde Coinbase Pro ve FTX borsalarının Compound’u listeleyebileceğini açıklaması da fiyatların coşmasına neden oldu.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.