Loading...
btc
BTC
0.21%
Bitcoin
66.073,25 USDT
eth
ETH
-0.23%
Ethereum
3.474,69 USDT
bch
BCH
0.41%
Bitcoin Cash
367,93 USDT
xrp
XRP
0.48%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
0.02%
Litecoin
72,93 USDT
bnb
BNB
0.66%
Binance Coin
585,77 USDT
sol
SOL
0.14%
Solana
173,27 USDT
avax
AVAX
-1.92%
Avalanche
29,25 USDT
ada
ADA
0.04%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
0.29%
Poladot
5,93 USDT
doge
DOGE
0.42%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
0.31%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Compound haber: Compound’tan fark yaratacak adım

Compound haber: Compound’tan fark yaratacak adım

featured
compound haber
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

DeFi protokollerinden Compound Finance yeni platform duyurusu yaptı.


Compound haber: Compound’tan fark yaratacak adım

Merkezsiz finance (DeFi) kredi verme protokolü Compound Finance, yeni blockchain platformunu hayata geçireceğini duyurdu.

Gateway, isimli blockchain platformu, zincirler arası faiz oranları ve teminat piyasası imkanı sağlıyor.

Geçtiğimiz yıl, 18 Aralık’ta çok-varlıklı ağ sözü vermiş ve bu yönde çalışmaların devam ettiğini duyurmuştu.

Substrate blockchain platformu üzerine oturan Gateway protokolü, kullanıcılara, Ethereum gibi bir varlığı borç almak için, Polkadot gibi başka bir blockchain üzerinden teminat gösterebilme ikanı sunuyor.

Çapraz-zincir uyumluluğu

Compound haber

DeFi protokollerinin amaçlarına uygun şekilde çalışabilmesi için, ağlar arası uyumlu varlıkların olması gerekir. Şu an için yaşanan rekabet bu tür işbirliklerine mani oluyor.

Compound, bu sorunu Gateway ile hafifletmeyi hedefliyor; bu yüzden yeni nesil blockchain mimarisine sahip Substrate‘i seçti.

Gateway, gösterilen teminatlara faiz ödemek için kullanılacak CASH isimli bir yerel tokene sahip. Ayrıca platform üzerinde, varlıkların likidite durumları ve volatilitelerine göre çalışan bir “risk motoru” da var.

Compound’tan yeni projeyle ilgili yapılan açıklamada şunlara yer verildi.

Gateway, henüz yaratılmamış para birimleri ve varlıklar da dahil olmak üzere her türlü varlığı destekleyebilen küresel bir faiz oranı piyasasının omurgasına dönüşecek.”

Gateway, şu anda Ethereum Ropsten testnete bağlı bir şekilde çalışıyor. Gerekli denetimlerin gerçekleşmesiyle birlikte projenin mainnet lansmanı da yapılacak.

İlgili: Compound COMP coin nedir, nasıl alınır?

Kaynak

Compound haber: Compound COMP token 24 saatte 2x yaptı

Compound kripto parası CoinMarketCap’te listeleneli daha 1 hafta oldu ve CoinMarketCap sıralamasında 25’inci sırada işlem görüyor. Comp token, CoinMarketCap’te 75 dolardan listelenmeye başladı. Yazının kaleme alındığı saatte ise 197 dolardan işlem görüyor. Comp, değerini dün 240 dolara kadar çıkardı.

Compound tokenın piyasada işlem gören miktarı hakkında çeşitli açıklamalar var. Compound miktarı maksimum 10 milyona kadar arttırılabiliyor. Piyasada işlem gören Comp token miktarı ise 2 milyon adet. CoinMarketCap ve CoinGeek verilerine göre piyasada işlem gören Comp token miktarı 2.5 milyon civarında.

DEFI platformu para birimlerinden olan Comp, kısa sürede Maker ve 0x gibi kripto paraları geride bıraktı. Compound, “yönetim para birimi” olarak da adlandırılıyor. Compound’un yönetim para birimi olarak adlandırılmasında yatırımcılarına sahip oldukları kripto para miktarına oranla oy kullanma gücü vermesinden kaynaklanıyor. Yani ne kadar Compound’unuz varsa Compound platformlarında o kadar oy hakkına sahip oluyorsunuz. Yine benzer şekilde Compound’un işlem gördüğü DEFI platformlarının işletim ücretlerinden aynı oranda pay alıyorsunuz.

Aşağıdaki grafikte Compoud token fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Compound COMP token

Compound fiyatlarındaki artışta DEFI platformlarının son günlerde yakaladığı güçlü ivme etkili oluyor. Benzer şekilde Coinbase Pro ve FTX borsalarının Compound’u listeleyebileceğini açıklaması da fiyatların coşmasına neden oldu.

İlgili: SushiSwap nedir? SUSHI coin nasıl alınır? Geleceği var mı

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.