BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. İncelemeCoin
  3. Unifi Protocol nedir, nasıl çalışır? UNFI coin nasıl alınır?
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Unifi Protocol nedir, nasıl çalışır? UNFI coin nasıl alınır?

Unifi Protocol nedir, nasıl çalışır? UNFI coin nasıl alınır?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Unifi Protocol DAO (UNFI) çok zincirli akıllı sözleşme tabanlı DeFi projesidir.

Unifi Protocol DAO

Unifi Protocol DAO çok zincirli akıllı sözleşme tabanlı bir DeFi projesidir. Unifi, DeFi dünyasındaki farklı blockchainleri SEED Bridge aracılıyla birleştirir.

Unifi Protocol DAO (UNFI) nedir?

Unifi Protocol DAO (UNFI), yeni nesil DeFi geliştirilmesinde etkin rol oynayan yapıtaşlarından biridir. Unifi Protocol, gözetim dışı, farklı unsurlarla birlikte çalışabilen, merkezsiz çok zincirli akıllı sözleşmeler grubudur. Unifi Protokolü, geliştiricilere birden fazla blok zincirini tek bir büyük DeFi pazarına bağlayan işlevsel DeFi yapı taşları sağlamak için tasarlanmıştır.

Unifi Protocol, sistemde yer alan blockchainler arası linkler oluşturarak DeFi ekosistemini birleştirmeyi amaçlayan bir platformdur.

Unifi Protocol, teşvikli likidite havuzlaması, ücret paylaşımlı yönetim tokeni, sadakat token ödülleri, kredi verme platformları ve blockchainler arası swap imkanı sunar.

Unifi, üzerine yerleştirildiği her blockchaine değer katarak geliştiricilerin protokolün akıllı sözleşme temelli yapı taşları etrafında bir dizi ürün ve hizmet oluşturmasına olanak tanır.

Unifi, üzerine yerleştirildiği her blockchaine değer katarak geliştiricilerin protokolün akıllı sözleşme temelli yapı taşları etrafında bir dizi ürün ve hizmet oluşturmasına olanak tanır.

Unifi Protocol nasıl çalışır?

Unifi, Ethereum tabanlı DeFi ürünlerinin mevcut ekonomisini diğer blok zincirlerinde büyüyen DeFi pazarlarına bağlamak için bir köprü görevi görür. Unifi, herhangi bir Ethereum veya EVM / NVM tabanlı DeFi ürünlerini diğer blockchainlere bağlamak için zaman testine tabi tutulmuş SEED Bridge’i kullanır.

unifi protocol, UNFI
Unifi Protocol DAO

The Unlimited Potential Token (UP) Unifi Protocol DeFi sisteminin merkezinde yer alır. UP üretimi, Unifi Protocol tarafından oluşturulan ücretler ve diğer gelirlerle doğru orantılı olarak gerçekleştir. Bu noktada, Unifi tarafından üretilen bütün platformlardan elde edilen gelirler yanında Unifi Protocol kullanan diğer projelere ait gelirleri de saymak mümkündür.

UP tokeni, token sahipleri, protokol kullanıcıları ve likidite sağlayıcıları için son derece orijinal ve kazançlı bir ödül yapısı sunar.

Unifi Protocol, merkezsiz bir token tarafından yönetilen, merkezsiz ve otonom bir organizasyon olan (DAO) etrafında dizayn edilmiştir.

uTrade nedir?

uTrade, Unifi Protocol kullanılarak oluşturulmuş bir ticaret platformudur.
uTrade, teşvikli likidite sağlayıcıları tarafından sağlanan likiditeyi kullanarak bir tokenin diğeriyle takas edildiği merkezsiz, sınırsız bir likidite piyasası yapıcısı olarak çalışır.

uTrade’in temel özellikleri

  • Likidite sağlayıcıları, tüm Unifi Protokolü tarafından üretilen gelirin bir kısmını paylaşır. Ayrıca bu durum yalnızca belirli bir ticaret çiftlerinden kazanılan ücretlerle sınırlı da değildir.
  • uTrade üzerinden likidite çekildikten sonra dahi likidite sağlayıcıları, UP tokenlerini muhafaza ettikleri müddetçe ücretleri paylaşmaya devam eder.
  • Yatırımcılara SEED’deki işlem ücretlerinin bir kısmı iade edilir. Yatırımcılar günlük bileşik oluşturma gibi SEED’i tutmanın tüm avantajlarından yararlanır. uTrade, birden fazla blockchaine otomatik olarak stake yapan ve artan ödüller kazanan bir ticaret indirimi sunan tek platformdur.

uTrade birden fazla blockchaine stake yapma imkanı sunan ve ayrıca alım-satım indirimleriyle birlikte sürekli artan ödüller kazanma imkanı sunan tek platformdur.

Unifi Protocol DAO kimin?

Unifi Protocol DAO Sesameseed tarafından geliştirilmiştir. Sesameseed, çoklu-zincir dijital varlık stake gurubudur. Grub bir medya kampanyası olarak, Nisan 2018’de faaliyetlere başlamıştır.

UNFI coin nedir?

UNFI coin, Unifi Protocol’ün yerel yönetim tokenidir. UNFI coin 19 Kasım 2020 tarihinden itibaren Binance borsasında listelenmeye başlanmıştır.

Sosyal medyada UNFI

Unifi Protocol’un Twitter’da 10 bine yakın takipçisi var. Bu takipçisi sayısının az olduğunu söylememiz lazım ancak UNFI’nin Twitter’a Ağustos 2020 ‘de katıldığı da unutulmamalı.

Rakamlarla UNFI coin

Fiyat 3.91 USD
Market Cap 9.046.318 USD
24 Saatlik Hacim 19.740.057 USD
Dolaşımdaki Arz 2.323.417 UNFI
Toplam Arz 10.000.000 UNFI
Rakamlar yazının yazıldığı ana aittir. CoinMarketCap

UNFI coin grafik, 20 Kasım

Tradingview

UNFI coin nasıl alınır?

UNFI coin 19 Kasım 2020 tarihinden itibaren Binance borsasında listelenmeye başlanmıştır. Binance borsasında işlem yapabilmenin pek çok yolu var ama özellikle Türkiye menşeili bir kripto para borsasından geçiş yapmak sanırım en kolay yolu.

Ülkemizde faaliyet gösteren önde gelen kripto para borsalarından biri BTCTürk, aşağıda sunulan linkte BTCTürk’e nasıl üye olabilirsiniz, nasıl kripto para alıp-satmaya başlayabilirsiniz anlatmaya çalıştık.

Kripto para borsasından nasıl UNFI alırım? Kripto para borsasına nasıl üye olabilirim, nasıl kripto para alabilirim? Sizin için, resimlerle adım adım anlattık.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınır?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: