Loading...
btc
BTC
-0.29%
Bitcoin
64.782,04 USDT
eth
ETH
-1.09%
Ethereum
3.521,74 USDT
bch
BCH
0.7%
Bitcoin Cash
391,68 USDT
xrp
XRP
-0.36%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.54%
Litecoin
74,17 USDT
bnb
BNB
-0.5%
Binance Coin
596,30 USDT
sol
SOL
-0.85%
Solana
134,47 USDT
avax
AVAX
2.79%
Avalanche
27,69 USDT
ada
ADA
-0.06%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
-1.9%
Poladot
5,69 USDT
doge
DOGE
1.3%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.5%
Shiba Inu
0,00 USDT

Uluslararası Ödemeler Bankası: Kripto korkuları gerçekleşiyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Uluslararası Ödemeler Bankası, yeni raporunda kripto paralarla ilgili endişeleri paylaşırken, korkulanın gerçekleşmeye başladığını belirtiyor.


BIS: Bitcoin ve kripto paraların korkulan rüyası gerçekleşiyor

Dünyanın 63 merkez bankasının uluslararası finansal organizasyonu olan Uluslararası Ödemeler Bankası (The Bank for International Settlements – BIS), merkezsiz dijital varlıklar ve kripto paralarla ilgili risklerin artık bariz olmaya başladığını bildirdi.

Bankanın yıllık raporunda, Kasım 2021’den bu yana tüm kripto para piyasası değerinin 2 trilyon dolardan fazla düştüğüne dikkat çekiliyor.

BIS, para sisteminin geleceği ile ilgili kendi vizyonunu da paylaşıyor bu raporda. Buna göre merkez bankaları, kendi para birimlerinin dijital versiyonlarını geliştirmek için Bitcoin ve onun getirdiği bir ilk olan teknolojik avantajları kullanan bir sistem kuracak. Birçokları bunun insanların kripto para biriminden kaçınmalarına yardımcı olacağına inanıyor.

BIS ise genel olarak son yaşanan düşüşlerle kripto para piyasasının korkulan rüyasının gerçekleşmeye başladığını düşünüyor. Bundan dolayı da kripto paraların getirebileceği riskler konusunda uyarıyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında yükselişin önünü kesen kritik seviye: Güncel BTC teknik analizi

Kripto kışı ve etkileri

Kripto kışı nedir? Yeni bir kripto kışına mı giriyoruz?

Bu arda kripto para piyasasında devam eden kripto kışının etkilerini görmeye devam ediyoruz. Avrupa merkezli bir kripto para borsası olan Bitpanda, 1,000 kişi olan işçi sayısını 730’a indirdiğini açıkladı. Benzer bir çalışan çıkarma olayı kısa süre önce Coinbase ve diğer kripto para şirketlerinde yaşanmıştı.

Kripto kışının etkileri devam ettikçe, bu alanda faaliyet gösteren ve çalışan sayısını azaltan şirketler arasında Crypto.com, Bitso, Buenbit, BlockFi ve Coinbase gibi sektörün önemli isimleri var.

Her ne kadar Bitcoin ve diğer kripto paraların fiyatı son günlerde bir miktar toparlansalar da hala ATH değerindeki yüzde 70-80 gerilemiş durumdalar. Birçok yorumcu ile bu kışın daha uzun süre devam edebileceği yorumunu dile getiriyor.

İlgili – Binance CEO’su Bitcoin’in ATH seviyesine ne zaman ulaşabileceğini açıkladı

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.