okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.21%
Bitcoin
68.541,69 USDT
eth
ETH
-0.15%
Ethereum
3.838,82 USDT
bch
BCH
-0.12%
Bitcoin Cash
469,84 USDT
xrp
XRP
-0.7%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.26%
Litecoin
83,22 USDT
bnb
BNB
0.08%
Binance Coin
602,18 USDT
sol
SOL
-0.41%
Solana
168,00 USDT
avax
AVAX
-0.62%
Avalanche
36,79 USDT
ada
ADA
0.05%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.65%
Poladot
7,32 USDT
doge
DOGE
1%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
3.84%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ethereum Merge konusundaki endişeler ETH fiyatını nasıl etkiler?

Ethereum boğaları Constantinople hard forkunun ardından kontrolü kaybetti!
Ethereum boğaları Constantinople hard forkunun ardından kontrolü kaybetti!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum Merge konusunda gölge fork endişeleri büyürken, bu olayın ETH fiyatını etkileme potansiyeli olup olmadığına bakalım.


Ethereum Merge konusunda endişeler büyüyor; ETH fiyatını nasıl etkiler?

Kısa süre önce yapılan Ethereum çekirdek geliştiricileri toplantısında, Ethereum “merge” (birleştirme) üzerinde çalışan geliştiriciler, müşteri ekiplerinin “merge” için hazır olup olmadığıyla ilgili birçok sorunu keşfettiği açıklandı.

Sorunlara rağmen, geliştiriciler “merge” olayını 6 Temmuz’a kadar Sepolia test ağında uygulayabilecekleri konusunda emin konuşuyor.

İlgili – Ethereum 2.0 neden bu kadar önemli?

Gölge fork endişeleri

Ethereum Classic (ETC) nedir? Nasıl ortaya çıktı, ETH'den farkı ne?

Geliştirme toplantısında, Çarşamba günkü 7. mainnet gölge forku ile ilgili konular hakkında uzun bir tartışma yapıldı. Geliştiricilere göre söz konusu gün merge çok zayıf oldu. Aktivasyondan sonra düğümlerin yüzde 20’si devre dışı kaldı. Devamında ise daha fazlası ağdan koptu.

Bağımsız bir araştırmacı olan Alexey Sharp, özellikle Erigon düğümleriyle ilgili sorunun bir kısmının, gölge fork doğasıyla ilgili olduğunu ve merge ile ilgili olmadığına dikkat çekti. Benzer şekilde, Hyperledger Besu düğümleriyle ilgili sorun, bonsai denemelerini kullanan düğümlerdeki bir eşzamanlılık hatasından kaynaklanıyordu. Ağın doğrulayıcılarının yüzde 25’i Besu yazılımını kullanıyor. Bu geliştiriciler, merge aktivasyonundan sonra sorunlar yaşamaya başladı. Nethermind-Teku istemci çifti de bir sorun keşfetti, ancak bunun temel nedeni hala araştırılıyor.

İlgili – Güncel Ethereum ETH teknik analizi

Ancak geliştiriciler 6 Temmuz 2022’de Sepolia test ağında merge uygulanması konusunda emin konuşuyor.

Gray Glacier hard forkunun 29 Haziran’da gerçekleşeceğini unutmamak gerekiyor. Bu hard fork, Buz Devri/Zorluk Bombası güncellemesinin parametrelerini 700.000 blok geri iterek değiştirecek. Bu kabaca 100 güne eşittir.

Ethereum Merge nedir?

“Merge”in amacı, Ethereum blockchaini mevcut iş kanıtı (PoW) konsensüs mekanizmasından daha hızlı ve daha enerji verimli olması amaçlanan bir hisse kanıtı (PoS) modeline kaydırmak. Artık ETH madencileri olmayacak. Bunun yerine işlemleri ETH stake yapılan doğrulayıcılar gerçekleştirecek.

ETH fiyatı nasıl tepki verir?

Merge sonrası Ethereum arzı 3 Bitcoin halving olayı kadar düşüş yaşayacak. Önemli bir kripto yatırımcısı ve destekçisi Lark Davis de başarılı olması durumunda merge’in Ethereum’a olan güveni tazeleyebileceğini düşünüyor. Çünkü daha az arz anlamına geliyor. Bu durumda ETH fiyatı da sıçrayabilir.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.