1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ukrayna’dan kripto para topluluğu için muhteşem haber
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Ukrayna’dan kripto para topluluğu için muhteşem haber

Ukrayna’dan kripto para topluluğu için muhteşem haber
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ukrayna’da hazırlanan yeni yasa tasarısı, kripto para topluluğu için muhteşem gelişmelerin yaşanacağını gösteriyor. Artık kripto trade ve ödemeler ülkede yasal olacak. Bu gelişmenin ayrıntılarına bakalım.


Ukrayna Maliye Bakanlığı: Kripto trade ve ödemeler yasallaşıyor

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı Oleksandr Bornyakov, Cuma günü verdiği bir röportajda, ülkede yasal olarak kripto para ticareti ve ödemeleri için çalıştıklarını bildirdi. Bunun için yeni yasa hazırlanıyor. “Sanal varlıklar üzerine” yasa tasarısı ile ilgili şimdi ikinci oturum yapıldı.

Şunu da belirtelim ki Ukrayna son aylarda kripto paraların ve sanal Ukrayna Grivnası’nı yasallaştırmak için çalışmalara hız vermişti. Şu açık bir şekilde anlaşılıyor ki bir kere bu yeni sanal varlık yasası kabul edilince, Ukrayna vatandaşları ülkede yasal olarak kripto para ticareti yapabilir ve kripto harcayabilirler.

Bu gelişme üzerine ülkedeki kripto para sahipleri bir dizi avantajlar elde edecekler. Bu yasa yatırımcılara koruma getirecek ve yasal olarak sahip oldukları kripto paraları beyan etmenin yolları açılacak. Buna ilave olarak sanal varlıklar artık hem hükümet hem de toplumun yasal bir parçası haline gelecek.

İlgili – Ukrayna’dan CBDC için kritik adım! Bu bir ilk

Öte yandan yasa tasarısı direkt olarak kripto paraların ülkede ödeme aracı olduğunu belirtmiyor. Ancak kripto para satın almak yasal. Buna ek olarak kripto paraları anında Ukrayna Grivnası’na çevirerek ödeme yapmak yasal. Aslında Ukrayna yasaları dolar ile ödemelere izin vermiyor. Ancak dolar kartı ile alımlar ve ödemelere izin var.

Bornyakov ayrıca kripto para borsalarının Ukraynalılara hizmet verebilmesi için izinler alması gerektiğini ve bunların da düzenleyiciler tarafında kontrol edileceğini bildirdi. Ayrıca bunun lisans alma engeli olmadığını ve her şeyin çok daha basit halledilebileceğini vurguluyor. Şöyle diyor:

“Biz sanal varlıkla çalışan kuruluşların global olduğunu anlıyoruz. Bundan dolayı eğer katı kurallar koyarsak kripto para borsaları ülkemize giriş yapmaz.”

KoinMedya.com olarak Ukrayna’nın geçtiğimiz Aralık ayında söz konusu yasa ile ilgili parlamentoda ilk oturumun yaptığını haber vermiştik. O zamandan bu yana yasa tasarısında bazı değişiklikler yapıldı ve Dijital Dönüşüm Komitesi Haziran’da son versiyonunu parlamentoya sundu.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: