fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Meme coinler (Doge ve Shiba) atağa kalktı! Devamı gelir mi?

Meme coinler (Doge ve Shiba) atağa kalktı! Devamı gelir mi?

Meme coinler (Doge ve Shiba) atağa kalktı! Devamı gelir mi?
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasalarında gün meme coinlerin günü! Doge ve Shiba en az %25 değer kazanarak haftanın son gününün en çok değer kazanan kripto paraları oldu.


Meme coinler (Doge ve Shiba) atağa kalktı!

Dogecoin, Nisan-Mayıs döneminde Elon Musk’ın desteği ile ciddi bir ivme yakalamıştı. 8 Mayıs’ta Elon Musk, ünlü Show programı SNL programına katılmadan önce “Doge Father” temalı tweet’lerinin ardından Dogecoin, 73 cent’e kadar yükseldi. Ancak Dogecoin yatırımcıları SNL programından beklediğini bulamadı ve Doge fiyatları düşüşe geçti.

Aşağıdaki videoda (5’inci dakikadan sonra) Elon Musk’ın annesi “anneler günü hediyemi bekliyorum, umarım Dogecoin değildir” diyor.

Aşağıdaki grafikte Dogecoin fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Doge ve Shiba Meme coinler (Doge ve Shiba) atağa kalktı! Devamı gelir mi?

Doge en yüksek değerini 8 Mayıs 2021’de, SNL programının yayınlandığı gün, 73 cent ile gördü. Doge yazının kaleme alındığı saatte 26-27 cent bandında işlem görüyor.

Lütfen Bkz: Bu da oldu: Ahmak Coin (idiot coin) çıktı! Sizce tutar mı?

Meme kavramı toplum tarafından kopyalanarak hızlıca yayılan nesneleri tanımlıyor. Doge ve Shiba hızlı biçimde geniş bir taraftar grubu sayesinde sevildi ve desteklendi. Bazen geniş gruplar TikTok gibi platformlarda örgütlenerek fiyatlar üzerinde etkili olabiliyor.

Shiba Inu (SHIB) da son günlerin gözde memecoinleri arasında. Elon Musk’ın Shiba destekli nadir tweet’leri de bazen etkili oluyor.

Günün ençok kazandıran kripto paraları arasında Shiba, Doge’nin ardından 2’nci sırada yer alıyor. Aşağıdaki grafikte Shib fiyatlarındaki değişikliği görüyoruz.

Doge ve Shiba Meme coinler (Doge ve Shiba) atağa kalktı! Devamı gelir mi?

Shib en yüksek değerini 10 Mayıs’ta 0.0000388 dolar ile gördü. Yazının kaleme alındığı saatte 0.00000814 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.