fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin ve Dogecoin rekor bir kapanışa hazırlanıyor!

Bitcoin ve Dogecoin rekor bir kapanışa hazırlanıyor!

Bitcoin ve Dogecoin rekor bir kapanışa hazırlanıyor!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasalarında yükseliş devam ederken, Bitcoin ve Dogecoin rekor bir kapanışa hazırlanıyor!

Bitcoin ve Dogecoin yükseliyor

Bitcoin yükselmeye devam ediyor ve birkaç saat önce 45.000 doları kırdı. Bitcoin mayıs ortasından bu yana ilk kez bu seviyeyi kırarken; Dogecoin, üç aylık bir rekora imza attı. Ve %25 artışla tüm tokenlerden daha iyi performans gösterdi.

Hafta sonu, en büyük dijital varlık 45.000 doların üzerine yeniden çıkarak, kritik bir eşiği aştı.

Bitcoin’in son günlerde etkileyici kazanımlar elde etmesi, neredeyse piyasanın tamamını olumlu etkiledi. Çoğu altcoin bir günde %25’in üzerinde büyük bir yükseliş kaydeden Dogecoin’in öncülüğünde yükselmeye devam ediyor.

Bitcoin ilk kez 45 bin doların üzerine çıktı!

Kripto para piyasasında USD bazlı kazançlar artmaya devam ediyor. En büyük varlık olan Bitcoin, 30.000 doların altına düştüğü temmuz ortasından bu yana, yavaş ama istikrarlı bir şekilde yükseliyor.

O zamandan beri, boğalar kriptoyu kuzeye doğru itmeye devam etti ve direnç çizgilerini bir bir kırdı. Birkaç gün önce ise, Bitcoin 40.000 doların üzerine çıktı ve saatler önce kaydettiği yaklaşık üç aylık yeni bir rekor ile yükselmeye devam etti.

Bitcoin ve Dogecoin rekor bir kapanışa hazırlanıyor!

BTC, mayıs ortasındaki çöküşten bu yana ilk kez 45.000 doların üzerine çıktı. Böylece varlığın piyasa değeri 850 milyar dolara yükseldi.

Bu arada en büyük kriptonun fiyatı, üç haftada 15.000 dolardan fazla artmasına rağmen, büyük Bitcoin sahipleri (100 ila 10.000 arasında BTC tutan adresler ) kar almayı ve satış yapmayı reddetti. Santiment’ten gelen verilere göre, bu yatırımcılar şu an itibariyle toplamda dokuz milyondan fazla Bitcoine sahip. 

bitcoin ve dogecoin Bitcoin ve Dogecoin rekor bir kapanışa hazırlanıyor!
Bitcoin balina sayısı ve Bitcoin fiyatı – Kaynak: Santiment

Dogecoin %25 yükselirken; Ehereum 3K eşiğinin üzerinde!

Alternatif kripto paralar ETH önderliğinde, son zamanlarda etkileyici bir performans sergiliyor. ETH arka arkaya kapanan 13 günlük yeşil mumun ardından sadece bir kapanışı kırmızı mumla yaptı. Fakat bundan sonra yeniden yükselişe geçti ve 4 gündür yeşil mum kapatıyor. 

Esasen Ethereum ağında, merakla beklenen Londra hard forku başlatıldıktan sonra ETH fiyatı kayda değer bir artış gördü ve son yedi gün içinde %22 yükseldi.

bitcoin ve dogecoin Bitcoin ve Dogecoin rekor bir kapanışa hazırlanıyor!

Yalnızca 24 saat içinde, ETH %6,5 arttı. 3.000 doları bir kez daha kırdı ve şu an itibariyle yaklaşık 3.150 dolardan işlem görüyor.

 Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, Binance Coin (%2,5), Cardano (%3,5), Uniswap (%6), Bitcoin Cash (%2), Chainlink (%2) ve Ripple (%8) da yükseliş gösteriyor.

Günün en etkileyici çıkış yapan tokeni ise, %25’lik artışla Dogecoin oldu. Sonuç olarak, en büyük meme coini olan DOGE, 0,26 doların üzerine çıkarak son birkaç ayın en yüksek seviyesine yükseldi. İlginç bir şekilde, Shiba Inu (%26) gibi diğer meme coinleri de kayda değer kazanımlarla benzer kazançlar elde etti.

Sonuç olarak; kripto para piyasasının toplam değeri, yaklaşık üç aylık bir rekorun ardından, sadece birkaç gün içinde yaklaşık 300 milyar dolar artarak, 1.850 trilyon dolara ulaştı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: