fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin ilk kez bu seviyeyi kırdı!

Bitcoin ilk kez bu seviyeyi kırdı!

Bitcoin ilk kez bu seviyeyi kırdı!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’de kripto vergilendirmesine ilişkin kanun tasarısı ile ilgili tartışmalar devam ederken, Bitcoin ilk kez bu seviyeyi kırdı!

Mayıs ortasından bu yana Bitcoin ilk kez bu seviyeyi aştı!

ABD Kongresi’nde oylanacak olan altyapı hizmetlerini kapsayan ve kripto para vergilendirilmesine ilişkin detayların da yer aldığı kanun teklifine karşı topluluğun tepkisi devam ediyor.

Tüm bu tartışmalara rağmen, Bitcoin fiyatı istikrarlı bir şekilde yükselişini sürdürdü. Ve mayıs ortasından bu yana Bitcoin ilk kez 45.000 doları gördü.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, 18 Mayıs’tan bu yana ilk kez 45.000 dolar seviyesini kırmayı başardı. (Binance borsasında saat 06:05 UTC)

Bitcoin ilk kez bu seviyeyi kırdı!

Bu yükselişin ardından, kripto 22 Temmuz’da kaydedilen 28.621 dolarlık yerel dip seviyesinden %57’den fazla değer kazanmış oldu.

İşin ilginç tarafı; bu ralli, geçtiğimiz günlerde senatoya sunulan bir vergi tasarı ile ilgili devam eden tartışmalı bir yasama savaşının ortasında gerçekleşti.

Koinmedya.com’da daha önce aktardığımız üzere; Amerika Birleşik Devletleri’nde altyapı hizmeterini kapsayan bir tasarı hazırlandı. Tasarıda finansmanın 28 milyar dolarlık kısmının kripto paralar üzerine konulacak bir vergiden karşılanacağı belirtiliyor.

Tasarıya yönelik kripto topluluğundan gelen eleştirilere, Elon Musk gibi bazı ünlü isimler de destek çıkarken, piyasa bu olumsuz haberlere daha öncekilerde olduğu gibi düşüşle değil, yükselişle cevap verdi.

Bu arada ayıların daha derin bir geri çekilme çağrısında bulunduğu yoğun satış baskıları karşısında, Bitcoin güçlü bir toparlanma başlatarak, neredeyse 12 haftanın en yüksek seviyesine ulaştı.

Hatta Guggenheim CIO’su Scott Minerd, gibi bazı kripto takipçileri, Haziran ayı sonlarında piyasa duyarlılığı aşırı derecede zayıfladığı sıralarda Bitcoin’in asıl dip seviyesinin 10.000 dolar olabileceğini tahmin ediyordu.

Ancak Bitcoin Temmuz ayında 28.621 dolarlık dip oluşturduktan sonra, uzunca bir süre 30.000 dolar civarında konsolide oldu. Bu konsolidasyon süreci balinaların ve bireysel yatırımcıların yoğun bir akümülasyona başlamasını sağladı. 

Tabi bu istikrarlı yükselişin arkasındaki önemli nedenlerden bir diğeri de piyasanın son günlerde kaldıraçlardan uzak olması. Yani piyasa neredeyse kaldıraçsız görünüyor. Büyük tasfiyelerin yaşandığı çöküşün üzerinden birkaç ay geçtikten sonra, şimdi piyasada neredeyse hiç kaldıraç yok. Bu da demek oluyor ki; piyasaya gerçek para girdi. Muhtemelen bazı kurumlar alım yapıyor.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: