1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. “Yeni Bitcoin boğa sezonu 2020’yi aratmayacak!”
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

“Yeni Bitcoin boğa sezonu 2020’yi aratmayacak!”

“Yeni Bitcoin boğa sezonu 2020’yi aratmayacak!”
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bir kez daha tarihi bir anın eşiğinde olabiliriz! Hatta bu kez, Bitcoin boğa sezonu, öncekilerden bile büyük olabilir.

İşte Bitcoin boğa sezonuna dair en çarpıcı veriler…

Bitcoin daha önce de 42 bin doları aştı ancak bu seferki farklı! Piyasa sağlam ve neredeyse kaldıraçsız görünüyor. Aylar sonra, Korkudan sonra Açgözlülük yüzünü göstermeye başladı. Peki buraya nasıl geldik? 

"Yeni Bitcoin boğa sezonu 2020'yi aratmayacak!"

Sakin ve istikrarlı bir şekilde, değerine değer katarak, İşte böyle. Peki tüm bunlar ne anlama geliyor? BTC fiyatı roketlemek üzere mi?

Bu konuya girmeden önce, Bitcoin Magazine’den Dylan LeClair tarafından paylaşılan bir grafiğe bakalım. En bullish grafiklerden biri olan bu Bitcoin grafiği, ABD Merkez Bankası bilançosuna adeta meydan okuyor.

https://twitter.com/BTCization/status/1423692870771425290?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1423692870771425290%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.newsbtc.com%2Fnews%2Fbitcoin%2Fbullish-af-bitcoin-at-42k-comparing-todays-leverage-with-that-of-february%2F

Bu gerçekten de şaşırtıcı bir durum. Şubat ayında Bitcoin, borsalardan borç para alarak buraya geldi. Vadeli işlem piyasası gaza geliyor ve büyümeye devam ediyordu. Kan gölüne hemen hemen bir ay kalmıştı.

Kan gölünden birkaç ay geçtikten sonra, şimdi kaldıraçlar, neredeyse varla yok arasında. Hatta vadeliler piyasası neredeyse bomboş. Gerçek para, kan gölünü adeta yemyeşil bir vadiye çevirdi. Yavaş yavaş, adım adım…

Bitcoin boğa sezonu "Yeni Bitcoin boğa sezonu 2020'yi aratmayacak!"

Bu, yakın vadede ani bir patlamaya hazır olmamız gerektiği anlamına mı geliyor?

Kaldıraçlardan değilse; peki bu para nereden geliyor?

Bazı kurumlar muhtemelen alım yapıyor. Muhtemelen önümüzdeki çeyrekte bu Bitcoin alımlarını göreceğiz. Bununla birlikte, on-chain analist Will Clemente’e göre, ağa katılan gerçek ve sıradan yeni yatırımcı sayısı her geçen gün artıyor ve buna dair kanıtlar var. Ve bu yeni Bitcoin kullanıcıları, satın almaktan asla vazgeçmeyen bir inananlar ordusuna katılıyor.

https://twitter.com/WClementeIII/status/1422954304097423360?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1422954304097423360%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.newsbtc.com%2Fnews%2Fbitcoin%2Fnew-bitcoin-users-activity-spikes-to-new-all-time-highs-what-does-it-mean%2F

Bitcoin’in Gini katsayısı giderek daha da sağlamlaşıyor. William Clemente’e göre, ETF’leri ve Grayscale’i hariç tuttuğunuzda, blockchain verileri “zaman içinde balinaların sadece coinlerini dağıttığını” gösteriyor. Ona göre, 10 BTC’den azına sahip olan balinaların satın almayı hiç bırakmadı. “19 Mayıs’tan bu yana perakende yatırımcılar, balinalardan daha fazla biriktiriyor.” Her geçen gün, Bitcoin ağının dağılımı daha iyi ve daha sağlam hale geliyor.

https://youtu.be/uOE_raAjFVo

Kaldıraçlar geri geldiğinde ne olacak?

Açgözlülük geri dönmüş ve kaldıraç mevcutsa, insanlar bunu kullanacaktır. Peki o zaman ne olacak? 

Şimdi LeClair’in grafiğine geri dönelim ve kaldıracın en son kırmızıda olduğu Ekim 2020’ye bakalım. Bu boyutta bir Bitcoin boğa sezonuna girebilir miyiz? Evet analistin paylaştığı grafik tam da bunu gösteriyor.

Tarihi bir anın eşiğinde olabiliriz. Göstergeler ve ağ temelleri sağlam ve fiyat patlamaya hazır görünüyor. Son zamanlardaki regülatörlerden gelen tehditlere rağmen topluluğun morali de yüksek. Ve tabi bu analistler haklıysa… boğalarla ayda görüşürüz artık!!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: