1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Elon Musk’tan kripto topluluğuna destek!

Elon Musk’tan kripto topluluğuna destek!

Elon Musk’tan kripto topluluğuna destek!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Amerika Birleşik Devletleri’nde geçtiğimiz günlerde senatoya sunulan vergi tasarına tepkiler gelmeye devam ediyor. Elon Musk’ta kripto topluluğuna destek verdi. Detaylar için lütfen haberimize göz atın.

Elon Musk’tan kripto topluluğuna destek!

Koinmedya.com’da daha önce aktardığımız üzere Amerika Birleşik Devletleri’nde altyapı hizmeterini kapsayan bir tasarı hazırlandı. Tasarıda finansmanın 28 milyar dolarlık kısmının kripto paralar üzerine konulacak bir vergiden karşılanacağı belirtiliyordu.

Kripto topluluğu ise, ABD Kongresinin dijital varlık vergilendirmesine ilişkin önemli oylamasına sadece saatler kala bir arada tepki göstermeye devam ediyor. Topluluk kripto dünyasında yakından tanınan bir isim olan Elon Musk’da yanlarına çekti.

Senatörler Mark Warner ve Rob Portman, geniş terim olan “komisyoncu” kapsamına giren neredeyse tüm unsurları vergilendirmek isteyen bir değişiklik önerdiler. Senatörler Cynthia Lummis, Ron Wyden ve Pat Toomey, önemli ölçüde daha az katı kurallara sahip bir karşı teklifte bulundular. Mark Warner ve Rob Portman’ın teklifi senatoya suuldu. Biden yönetimi de bir çıkış yaparak bu tasarıya destek verdiğini belirtti.

Bkz: ABD’de Beyaz Saray kripto yasası sürecine dahil oldu!

Anthony Pompliano, önde gelen isimlerin endişelerini göstererek ve insanları Senatörleri aramaları ve onlara Amerika Birleşik Devletleri’nde yenilik ve ekonomik refahın devam etmesini istediğinizi söylemeleri çağrısında bulundu.

Digital Currency Group’un Kurucusu ve CEO’su Barry Silbert, aynı çağrıya katılarak tweet ve e-mail yoluyla senatörlere ulaşılması ve teklifi geri çekmeleri için çağrıda bulunması gerektiğini savundu.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, oylamayı “geleceğimizi tanımlayan birkaç önemli andan” biri olarak nitelendirerek set bir çıkış yaptı. Kripto dünyasının tanınan ismi Elon Musk’ta Armstrong’un göndersine cevap yazdı ve destek verdi.

Elon Musk kripto para piyasasında aceleci mevzuatları zorunlu kılan bir kriz olmadığını belirterek Coinbase CEO’su ve kripto topluluğuna destek verdiğini belirtti.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.