1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Sosyal medya devi Twitter’ın kripto cüzdan açılımı gün sayıyor

Sosyal medya devi Twitter’ın kripto cüzdan açılımı gün sayıyor

Sosyal medya devi Twitter’ın kripto cüzdan açılımı gün sayıyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Twitter’ın bir kripto cüzdan ürünü oluşturduğu bildirildi. Twitter bu hafta web3 öncüsü olma çabasını sürdürüyor. İlk olarak yerleşik yazılım ara yüz geliştiricisi Jane Manchun Wong tarafından ortaya çıkarılan raporlara göre, sosyal medya şirketi web3 tabanlı yeni bir kripto cüzdanı üzerinde çalışıyor.

Twitter’dan kripto para adımı

Wong’un üründen ilk kez bahsetmesi Pazartesi günü öğlen Twitter üzerinden geldi: Konuyla ilgili sosyal medya şirketinden herhangi bir resmi teyit veya açıklama yapılmadı. Wong’un belirttiği gibi, cüzdanın para yatırma ve çekme işlemlerini desteklemesi bekleniyor, ancak ilk token desteği belirsiz, diğer birçok ayrıntı gibi. Buna göre, herhangi bir onay veya çevreleyen ayrıntıları duyabileceğimiz bir zaman çizelgesi yok.

Twitter, mevcut CEO Parag Agrawal tarafından devam ettirilen eski kurucu ortak ve CEO Jack Dorsey’in arkasındaki liderliği takiben kriptoda var olmak için ortak bir çaba sarf etti (Dorsey daha sonra fintech firması Block’a geçti). Söylentiler, Elon Musk tarafından yönetilen potansiyel bir satın alma ile şirket için çalkantılı bir zamanda geliyor – ve onu çevreleyen yoğun bir tartışma dozu var.

Twitter

Twitter, elbette, NFT sahipleri için altıgen profil resimleri gibi yollarla kripto etkileşimi aradı. Bununla birlikte, Reddit’in avatar NFT entegrasyonu gibi son projeler iyi performans gösterse de, sosyal medya arayışları şimdiye kadar nadiren önemli bir başarı elde etti.

Bu arada, kripto cüzdanlar geniş ölçüde blok zincirler için bir fırsat alanı olarak görülüyor, ancak nadiren sosyal medya platformları için durum böyle. Eski sosyal platform Meta (önceden Facebook), yaklaşık bir yıllık faaliyetin ardından son aylarda büyük ölçüde başarısız olan Novi projesini kesti. Bu, Diem (önceden Libra olarak markalıydı) gibi benzer bir şekilde sona eren benzer projelerden sonra geldi. Başka yerlerde, kripto kıdemlileri büyük ölçüde Metamask’ın sıcak cüzdanlar için basitliğine ve verimliliğine yöneldi, ancak hem fayda hem de estetik alanlarında karşılanmayan tüketici talepleri de var. Twitter’ın cüzdan geliştirmesi, eğer onaylanırsa, çok şaşırtıcı olmamalı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: