Sosyal medya devi Twitter’ın kripto cüzdan açılımı gün sayıyor

twitter
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Twitter’ın bir kripto cüzdan ürünü oluşturduğu bildirildi. Twitter bu hafta web3 öncüsü olma çabasını sürdürüyor. İlk olarak yerleşik yazılım ara yüz geliştiricisi Jane Manchun Wong tarafından ortaya çıkarılan raporlara göre, sosyal medya şirketi web3 tabanlı yeni bir kripto cüzdanı üzerinde çalışıyor.

Twitter’dan kripto para adımı

Wong’un üründen ilk kez bahsetmesi Pazartesi günü öğlen Twitter üzerinden geldi: Konuyla ilgili sosyal medya şirketinden herhangi bir resmi teyit veya açıklama yapılmadı. Wong’un belirttiği gibi, cüzdanın para yatırma ve çekme işlemlerini desteklemesi bekleniyor, ancak ilk token desteği belirsiz, diğer birçok ayrıntı gibi. Buna göre, herhangi bir onay veya çevreleyen ayrıntıları duyabileceğimiz bir zaman çizelgesi yok.

Twitter, mevcut CEO Parag Agrawal tarafından devam ettirilen eski kurucu ortak ve CEO Jack Dorsey’in arkasındaki liderliği takiben kriptoda var olmak için ortak bir çaba sarf etti (Dorsey daha sonra fintech firması Block’a geçti). Söylentiler, Elon Musk tarafından yönetilen potansiyel bir satın alma ile şirket için çalkantılı bir zamanda geliyor – ve onu çevreleyen yoğun bir tartışma dozu var.

Twitter

Twitter, elbette, NFT sahipleri için altıgen profil resimleri gibi yollarla kripto etkileşimi aradı. Bununla birlikte, Reddit’in avatar NFT entegrasyonu gibi son projeler iyi performans gösterse de, sosyal medya arayışları şimdiye kadar nadiren önemli bir başarı elde etti.

Bu arada, kripto cüzdanlar geniş ölçüde blok zincirler için bir fırsat alanı olarak görülüyor, ancak nadiren sosyal medya platformları için durum böyle. Eski sosyal platform Meta (önceden Facebook), yaklaşık bir yıllık faaliyetin ardından son aylarda büyük ölçüde başarısız olan Novi projesini kesti. Bu, Diem (önceden Libra olarak markalıydı) gibi benzer bir şekilde sona eren benzer projelerden sonra geldi. Başka yerlerde, kripto kıdemlileri büyük ölçüde Metamask’ın sıcak cüzdanlar için basitliğine ve verimliliğine yöneldi, ancak hem fayda hem de estetik alanlarında karşılanmayan tüketici talepleri de var. Twitter’ın cüzdan geliştirmesi, eğer onaylanırsa, çok şaşırtıcı olmamalı.

Kaynak


0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sosyal medya devi Twitter’ın kripto cüzdan açılımı gün sayıyor
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.