1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Twitter yönetim kurulundan Elon Musk kararı

Twitter yönetim kurulundan Elon Musk kararı

Twitter yönetim kurulundan Elon Musk kararı
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Sosyal medya devi Twitter yönetim kurulu, Elon Musk teklifi konusunda resmi kararını SEC’e bildirdi.

Twitter yönetim kurulundan Elon Musk kararı

Twitter yönetim kurulu Salı günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) aracılıyla, şirket hissedarlarına yönelik bir açıklamada bulundu.

Yönetim kurulu resmi açıklamasında, hissedarların Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık teklifini kabul etmeleri yönünde tavsiye kararı aldığını bildirdi.

Twitter yönetim kurulu Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık teklifi ve satın almaya yönelik diğer ileri sürdüğü şartlar adil ve kabul edilmesi gereken bir teklif. Kurul, Musk’ın teklfini Twitter ve hissedarların yararına olduğu düşüncesinde.

Elon Musk

Elon Musk Twitter’i devralmak üzerei X Holdings I, X Holdings II ve X Holdings III isimleriyle 3 farklı varlık kurdu. Anlaşmaya göre, Twitter, X Holdings I’in alt kurumu olan X Holdings II tarafından davranılacak. Devir teslim sonunda, Twitter hissedarları, hisse başına 54.20 dolar nakit para alacaklar.

Hissedarların, Temmuz ya da en geç Ağustos ayı gibi satış için oylamada bulunması bekleniyor. Hissedarlar oylarını internet üzerinden kullanacak. Twitter hisseleri yazı anı itibariyle, 38.19 dolardan işlem görüyor.

Bilindiği gibi Elon Musk satın almaya şart olarak, sahte (bot) hesap sayılarının açıklamasını öne sürmüştü.

İlgili: Elon Musk’tan flash Dogecoin açıklaması

 

Etiketler: