1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Twitter CEO’su görevini bırakıyor, kripto para kralı olmak istiyor

Twitter CEO’su görevini bırakıyor, kripto para kralı olmak istiyor

Twitter CEO’su görevini bırakıyor, kripto para kralı olmak istiyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

En popüler sosyal medya platformlarından Twitter’in kurucusu Jack Dorsey, CEO görevini bıraktığını açıkladı. Bundan sonra ise kripto para imparatorluğu kurma hayallerinin peşinden koşacak. Öyle görünüyor ki yeni planları var.


Kripto para hayalleri için Twitter CEO’luğundan ayrılıyor

Twitter CEO’su Jack Dorsey, görevini bırakıyor. Böylece kripto para dünyasının fethetmek de dahil diğer arzularının peşinde koşacak.

Dünyanın en popüler sosyal medya sitesinin arkasındaki dahi isim olan Dorsey, dün yaptığı açıklamada, Twitter’i bıraktığını açıkladı. Bundan sonra ise kripto paraların sunduğu fırsatlara odaklanacağını belirtiyor.

Dorsey, bu yılın başında bir konferansta yaptığı açıklamada, “Eğer Twitter ya da Square olmasaydı, Bitcoin üzerinde çalışırdım.” demişti.

Gerçekten de öyle görünüyor ki artık öyle de yapacak. Şimdi artık Twitter’den ayrıldı. Sosyal medya sitesini ise 2006 yılında kurmuştu.

İlgili – Güncel Bitcoin – BTC fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2021- 2025

jack dorsey

Twitter’den kriptoya geçiş

Dorsey aynı zamanda online bir ödeme sistemi olan Square Inc’i de kurmuştu. Twitter kurucusu, bu platformu kripto paralar için kullanmayı amaçlıyor.

Square CEO’da olan Dorsey, kısa süre önce yaptığı açıklamada, Bitcoin madenciliği alanına girmeyi planladığını bildirmişti. Ayrıca “tbDex” de kuruyor. tbDex, kripto para almak ve satmak için olan merkezsiz bir borsa.

Square de kendi donanım cüzdanını kuruyor ve “Bitcoin muhafaza hizmetlerini ana akıma taşımayı” amaçlıyor.

İlgili – Büyük düşüşe rağmen Jack Dorsey ve Square’in milyar dolarlık Bitcoin kazancı

Yine de Dorsey’in artık zamanının büyük bir kısmını Square’e ayıracağı haberleri yatırımcıları pek sevindirmedi gibi görünüyor.

Şirketin hisse senetleri şu an 207 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Ağustos ayında işlem gördüğü 280 dolar seviyesinden uzakta. Twitter hisseleri de pek yükselmedi ve 45 dolar civarında işlem görüyor.

İlgili – Twitter CEO’su Jack Dorsey merkezsiz Bitcoin borsası kuruyor!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.