fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Büyük düşüşe rağmen Jack Dorsey ve Square’in milyar dolarlık Bitcoin kazancı

Büyük düşüşe rağmen Jack Dorsey ve Square’in milyar dolarlık Bitcoin kazancı

Büyük düşüşe rağmen Jack Dorsey ve Square’in milyar dolarlık Bitcoin kazancı
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası son birkaç aydır büyük bir düzeltme yapıyor. Buna rağmen Square 2.72 milyar dolar gibi dev bir Bitcoin kazancı sağladığını açıkladı.


Piyasa düzeltmesine rağmen Square’in 2.72 milyar dolarlık Bitcoin geliri

Twitter’in CEO’su Jack Dorsey’in finans şirketi Square’in eşler arası ödeme hizmeti Cash App, 2021 yılının ikici yarısında 2.72 milyar dolarlık Bitcoin geliri elde ettiğini açıkladı. Hem de piyasanın Mayıs ayından bu yana büyük bir düzeltme yapmasına rağmen.

Bu kadar yüklü kazanç, geçen yıldan bu yana yüzde 143’lük artışı temsil ediyor. Tabii yılın birinci çeyreğinde açıklanan 3.5 milyar dolarlık gelir karşısında çok sönük kalıyor.

Bu arada Square’in 2021 yılı ikinci çeyreği toplam net geliri 4.68 milyar dolar. Şirketin Bitcoin hizmetinin sağladığı gelir ise bu net gelirin büyük bir bölümünü oluşturuyor.

Kripto para piyasasındaki büyük düşüşe rağmen Square’in Bitcoin ile ilgili hizmetlerden önemli ölçüde kazanç sağlaması ise dikkat çekici. Yılın ikinci çeyreğinde ayılardan yana olan haberler sonrası kripto para piyasası yüzde 40 oranında bir düşüş yaşadı. Bitcoin de tarihinin en kötü çeyrek dönemlerinden birini geçirdi.

Düşen fiyattan 45 milyon dolar zarar

Bu arada 2021 yılı ikinci çeyrekte kripto para piyasasındaki düşüş üzerine Square, Bitcoin yatırımından zarar etti. BTC’nin değer kaybı sonucu Square’in zararı 45 milyon dolar.

Araç üreticisi Tesla ise buna kıyasla daha az zararda. Temmuz sonunda Bitcoin yatırımından 23 milyon dolar zarar açıklamıştı. Beklenenden çok daha düşük.

MicroStrategy’in izinden giden Square, bilançosuna Bitcoin’i ekleyen ilk halka açık şirket olmuştu.

Square, Ekim 2020’de 50 milyon dolarlık Bitcoin alıştı. Ardından ise Şubat 2021’de 170 milyon dolarlık ek yatırım yaptığını açıklamıştı.

Square’in ilk yatırımı sırasında Bitcoin yaklaşık olarak 10,000 dolardan işlem görüyordu. Geçen sene sonu kurumsallardan aldığı destekle yükselişe geçen BTC, Nisan’da 64,000 dolarda tüm zamanların en yüksek değerini (ATH) kaydetmişti.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: