Türk kripto piyasasında yüksek işlem hacimli 2 sürpriz altcoin

Türk borsalarında en çok işlem gören 10 kripto para yeniden şekilleniyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk kripto para borsalarında bugün işlem hacmi ile 1 milyar lirayı geçerek Bitcoin ve stabil coin USDT’den bile daha fazla işlem gören iki altcoin var. Bu coinler ile ilgili ayrıntılar ve Türk kripto piyasasında neler yaşandığına bakalım.


Türk kripto piyasasında yüksek işlem hacimli 2 sürpriz coin

Türk kripto para borsalarında işlem hacimleri ile lider kripto para Bitcoin (BTC) ve stabil coin Tether’i (USDT) bile geçen 2 altcoin dikkat çekiyor. Bu altcoinler şöyle: Fetch.ai (FET) ve The Graph (GRT).

Türk kripto piyasasında yüksek işlem hacimli 2 sürpriz coin

Türk kripto para borsalarında en yüksek işlem hacmine sahip 10 coin Kaynak: 21Milyon

Son 24 saatte Türkiye’deki kripto para piyasasının toplam işlem hacmi 9,5 milyar lira (497 milyon dolar) olarak gerçekleşti. Bu işlem hacminin içinde FET’in işlem hacmi 1,229 milyar lira. GRT coinin işlem hacmi ise 989 milyon lira. Fetch.ai (FET) ve The Graph (GRT) işlem hacimlerinin toplamı, piyasanın toplam işlem hacminin yüzde 23’ünü oluşturuyor. Yani dörtte birine yakınını.

Bu iki yüksek işlem  hacimli altcoini 743 milyon lira ile USDT, 544 milyon lira işlem hacmi ile Bitcoin ve 509 milyon lira işlem hacmi ile Audius takip ediyor. TOP 10’da geri kala coinlerin işlem hacmi 360 – 265 milyon lira arasında.

İlgili – Doğru Bitcoin tahminiyle ünlü analiste göre bu altcoin parabolik ralli yapabilir

Fetch.ai (FET) ve The Graph (GRT) fiyat analizi

Fetch.ai (FET) fiyatı son 24 saatte yüzde 33 oranında ralli yaptı. Bu ralli sırasında 0,5889 dolara kadar çıktı. Ralli ise 0,4312 dolar desteğinden başlamıştı. Burada yaşanan kısa süreli konsolidasyon yeni bir yükselişe olanak sağladı. Şimdi bir miktar gerileme ile 0,53 dolar seviyesinin üzerinden işlem görüyor.


Türk kripto piyasasında yüksek işlem hacimli 2 sürpriz coin: Fetch.ai (FET) ve The Graph (GRT)

Fetch.ai FET-USD 4 saat grafiği Kaynak: TradingView

İlgili – Ethereum balinalarının en çok aldıkları altcoin: 50 trilyon coin biriktirdiler

The Graph (GRT) grafiğinde de benzer bir ralli var. GRT fiyatı yüzde 40’a yaklaşan ralli sonucu 0,1862 dolara kadar çıkarak zirve yaptı. Bu yükselişe dün 0,1284 dolar bölgesindeki destekten başlamıştı. Bundan dolayı bu iki altcoin Türk borsalarında yüksek işlem hacimleri ile dikkat çekiyor.

Türk kripto piyasasında yüksek işlem hacimli 2 sürpriz coin: Fetch.ai (FET) ve The Graph (GRT)

The Graph GRT-USD 4 saat grafiği Kaynak: TradingView

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Türk kripto piyasasında yüksek işlem hacimli 2 sürpriz altcoin
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.