1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Top 100’de Bitcoin’den daha fazla çakılan kripto paralar

Top 100’de Bitcoin’den daha fazla çakılan kripto paralar

Top 100’de Bitcoin’den daha fazla çakılan kripto paralar
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve Erhereum her birisi sırasıyla yüzde 9 ve yüzde 8 oranlarında değer kaybetti. Ancak TOP 100 coin arasında öyleleri var ki çift haneli kayıplar verdi. Bu coinlerde neler yaşandığına bakalım.


Top 100’den Bitcoin’den daha fazla çakılan kripto paralar

Kripto para piyasasında en büyük 100 coin arasında, son 24 saatte Bitcoin ve Ethereum’dan daha fazla değer kaybeden kripto paralar var.

Kripto para yatırımcıları dün ve bugün büyük bir darbe aldı. Toplam piyasa değeri de yüzde 8 civarında bir kayıp verdi. Sonuç olarak kripto para piyasası toplam değeri de 1.74 trilyon dolara düştü.

Stabil coinleri hariç tutarsak, TOP 100 coinlerin hepsinde kayıplar var. Ancak bazıları diğerlerine göre çok daha büyük düşüşler yaşadı.

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin, son 24 saatte yüzde 9.1 düştü. Aynı süre zarfında ETH yüzde 8.2 oranında değer kaybetti.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi: Bitcoin’de düşüş bitti mi?

Yüzde 16’dan fazla değer kaybeden coinler

Bitcoin borsası Bitfinex’in akıbeti Mt. Gox’a benzeyebilir!
Bitcoin borsası Bitfinex’in akıbeti Mt. Gox’a benzeyebilir!

Bitcoin ve Erhereum’un kayıpları, en büyük 100 coin arasındaki bazı kripto paralar ile kıyaslandığında pek bir şey değil.

Top 100 kripto paralar konusunda yapacağımız hızlı bir araştırma, bazılarının son 24 saatte yüzde 16’dan fazla kayıplar yaşadığını gösteriyor.

Coingecko platformunun verilerine göre, son 24 saatte yüzde 16’dan fazla değer kaybeden kripto paralar şöyle: ApeCoin (APE), Axie Infinity (AXS), Fantom (FTM), STEPN (GMT), Waves (WAVES) ve Zilliqa (ZIL).

İlgili – Ethereum fiyatı yeniden ayılara teslim: Güncel ETH teknik analizi

ApeCoin’de yaşananlar

Hatırlayacağınız gibi iki gün önce ünlü girişimci ve Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter resmine Bored Ape Yacht Club (BAYC) resimlerinden bir kolaj koymuştu. Bu gelişme üzerine ApeCoin fiyatı yüzde 15 yükseldi.

Ancak söz konusu tokene olan ilgi kısa sürede yeniden düştü. Bitcoin’in de düşmesi APE coine büyük bir darbe vurdu. Sonuç olarak ApeCoin fiyatı son 24 saatte yüzde 16.2 oranında düştü.

Aynı şekilde Ronin saldırısının yaralarını henüz saramayan AXS coin de yüzde 17.4 düştü. Fantom, Waves ve Zilliqa ise son 24 saatte sırasıyla %16.7, %17.5 ve %17.5 geriledi.

STEPN ise en çok değer kaybeden coinlerde. Son 24 saatte yüzde 25.3 oranında değer kaybetti.

İlgili – Bir sonraki Bitcoin halving ne zaman? Madencileri yolu yarıları

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: