1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Binance CEO’sundan Elon Musk’a Twitter için açık çek!

Binance CEO’sundan Elon Musk’a Twitter için açık çek!

Binance CEO’sundan Elon Musk’a Twitter için açık çek!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Twitter’ı satın alan Elon Musk’a 500 milyon dolarlık destek sağladı. Detaylar haberimizde.

Binance CEO’sundan Elon Musk’a Twitter için açık çek!

Kripto dünyasının en ünlü isimlerinden olan Elon Musk ve Changpeng Zhao, Twitter’ın satın alınmasında bir araya geldi. Ünlü milyarder Elon Musk, geçtiğimiz hafta dünyanın önde gelen sosyal paylaşım platformu Twitter’ın tüm hisselerini satın aldı.

Bu satın alma işlemi iki adımda gerçekleşti. Elon ilk önce şirketin hisselerinin %9,4’ünü satın aldı. Ardından tüm hissleri satın almak istediğini duyurdu. Bu istek belli çevrelerden tepki görse de kripto dünyasından birçok isim Elon Musk’a destek verdi. Zira dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformlarından biri kripto paralara verdiği destekle bilinen ünlü bir ismin olacaktı.

İlgili: Elon Musk’tan yatırım tavsiyeleri!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC), sunulan bir rapor, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in bu satınalma işlemi sırasında Elon Musk’a destek verdiğini ortaya çıkardı.

Elon Musk, Twitter hisselerinin tamamını satın almak için 7,13 milyar tutarında finansman taahhüdü aldı. Bu ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan rapora yansıdı. Musk, hisse başına 54 dolardan yaklaşık 44 milyar dolarlık bir ödeme ile Twitter’ın tamamını satın aldı.

Rapor, Binance Borsası’nın 500 milyon dolarlık bir taahhütte bulunduğunu gösteriyor. Binance CEO’su CZ, taahhüdünü “davaya küçük bir katkı” diyerek açıkladı. Bu taahhüt ile Binance, Twitter satın alımında en büyük fon sağlayıcılarından biri oldu.

Zhao, Financial Times’a, Binance’in Musk’ı destekleyeceğini ve Twitter ile kripto para birimi bağlantısının potansiyeli konusunda özellikle heyecanlı olduğunu söyledi.

Kripto piyasası, bugün büyük bir düzeltme ile karşı karşıya. Piyasa da kırmızı bir tablo hakimken lider kripto para birimi Bitcoin, 36,000 dolar seviyesine geriledi. BTC, yazım sırasında 36,145 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Binance CEO’sundan Elon Musk’a Twitter için açık çek!

 

 

Kaynak