1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. THORChain ekosistemine değer katan önemli gelişme!

THORChain ekosistemine değer katan önemli gelişme!

THORChain ekosistemine değer katan önemli gelişme!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

THORChain ekosistemine getirilen bu yeniliğin ardından, ağın yerel tokeni RUNE bir günde %34 arttı.

THORChain ekosisteminde sentetik varlıklar etkinleştirildi!

Tüm kriptoları likid hale getirmeyi, yani anında fiat paraya çevrilebilir olmayı, amaçlayan “Blockchain’lerin İnterneti” olarak adlandırılan Cosmos üzerine inşa edilen Thorchain, ağ üzerinde sentetik varlıkları etkinleştirdiğini duyurdu.

İlgili: Thorchain (RUNE) nedir? Geleceği var mı?

THORChain, ağ üzerinde sentetik varlıkları etkinleştirdikten sonra, ağın yerel tokeni RUNE %34 arttı.

THORChain ekosistemine değer katan müthiş gelişme!

Zincirler arası merkezsiz borsa THORChain’in yerel varlığı RUNE’nin fiyatı, ağdaki sentetik varlıkların etkinleştirilmesinin ardından bir günde %34 artış kaydetti.

(Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, RUNE son 24 saat içinde %21’lik bir kazançla 5,27$’dan işlem görüyor.)

 Sentetik kriptolar veya “Synths” adı verilen sentetik varlıklar, Bitcoin (BTC) veya Ethereum (ETH) gibi temel teminatlı varlığın değerine sabitlenmiş diğer dijital varlıkların türev tokenleridir. 

THORChain ekosistemi son değişiklik ile, dayanak varlığın %50’si ile sentetik kriptoları, %50’si ile RUNE’yi desteklemeyi tercih etti. Aktivasyon bugün erken saatlerde faaliyete geçirildi ve sBTC ve sETH gibi sentetikler artık ağda alınıp satılabiliyor.

https://twitter.com/TheRuneRanger/status/1501745579113820164?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1501745579113820164%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fthorchain-spikes-by-34-after-activating-synthetic-assets

THORSwap Finance, 10 Mart tarihli bir blog paylaşımı aracılığıyla, ağdaki sentetik varlıkların avantajlarını açıkladı. Ve bu “sentetik tokenlerin, yerel katman1 takaslarına kıyasla neredeyse anlık ve maliyetin çok altında işlem yapabildiklerini; böylece traderler ve arbitrajcılar için büyük bir fayda sağladığını” belirtti.

“Gelecekte bu, THORChads’ın kasalar sayesinde Synth’lerle getiri elde etmesine ve heyecan verici başka THORFi yardımcı programlar sağlamasına izin verecek.” 

Aktivasyon bugün erken saatlerde hayata geçirildikten sonra, ağda sBTC ve sETH gibi sentetikler artık alınıp satılmaya başladı.

Bu yeniliğin ardından RUNE’nin fiyatı yaklaşık %30 artarak 5.27$’a kadar yükseldi.

THORChain çekirdek geliştiricisi Chad Barraford, bugün sabah saatlerinde Twitter’dan yaptığı paylaşımla, piyasaya yeni sürülen bu Synth’lerin önemini vurguladı ve ağdaki ticaret hacminin yakında artabileceğini öne sürdü:

“THORChain’de sentetiklerle işlem yapmak, takas ücretlerini yarıya indirir. Bu da takasları daha ucuz hale getirirken; ucuz gas ücretleri ile traderler daha hızlı işlemler gerçekleştirir. Yüksek hacimli neredeyse anlık alım satımlar yapabilirsiniz.”

Nitekim CoinMarketCap verlerine göre, RUNE tokenin işlem hacmi son 24 saat içinde %150’ye varan bir artış gördü.

En güncel Thorchain RUNE fiyat tahmini (2022-2030)

THORChain ekosistemindeki diğer gelişmeler

Bu arada haftanın başlarında Thorchain ekibi, “merkeziyetsiz likiditeyi” merkezileştirilmiş olandan 10 kat daha büyük hale getirme sözü vererek, yol haritasında gerçekleştirilecek yeniliklere dair önemli ipuçları vermişti. 

Listede yer alan Synth’lerden sonra, şimdi sırada THORFi olarak adlandırılan merkezi olmayan finans (DeFi) – borç verme ve tasarruf gibi hizmetler yer alıyor.

Dikkate değer bir başka nokta ise, hala belirli bir lansman tarihi olmayan THORChain’de merakla beklenen ana ağ lansmanı. 

Nitekim RUNE’nin son 14 gün içinde %48,4’ten fazla değer kazandığı son yükseliş ivmesi de bu ayın başında Terra’nın (LUNA) THORChain protokolü ile gerçekleştireceği entegrasyon ile ilgili olabilir.

Kaynak