fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Theta coin TFUEL ile tam gaz!!!

Theta coin TFUEL ile tam gaz!!!

Theta coin TFUEL ile tam gaz!!!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Theta coin son hızla devam ediyor. BTC’nin rallisi ve altcoinlerin durumu gündemi meşgul ediyor. Ancak Theta coin ve ağın diğer coini TFUEL, son kırk günde yatırımcısına % 775 kazandırdı.


40 günde % 775!!!

Theta Fuel Şubat ayının başından bu yana üç basamaklı rakamlarla ifade ediln bir artışa şahit oldu. Bu artışın en  önemli tarafı Theta ekosisteminin gösterdiği hızlı gelişmede gaz tokeninin entegre bir rol oynayacağına dair işaretleri içeriyor olması.

Theta projesi diğer pek çok altcoin gibi bu yıl boğa piyasasının dalgaları ile yeni yüksek seviyelere çıkmayı başardı.

Theta ağının ana tokeni çok büyük ilgi odağı olurken, protokolün gaz tokeni TFUEL, THETA token ile parallel bir şekilde yükselmeye başladı. Bunun nedeni yatırımcıların bu ağın öneminin farkına varmaya başlamaları olabilir.

theta coin Theta coin TFUEL ile tam gaz!!!

Cointelegraph piyasaları ve TradingView ‘dan alınan veriler TFUEL fiyatının geçtiğimiz beş haftada %775 arttığını gösteriyor. Fiyat bu sürede, Şubat ayının ilk günü 0,026 dolar iken Mart ayının 10’unda 0,22 dolara çıktı.  

TFUEL sadece bir gaz token mi ?

 İkili token modeli 2017 yılında NEO ve GAS ile ilk kez ortaya atılmıştı. Bunun altında, tek token modelinin Bitcoin ve Ethereum fiyatlarının artmasından olumsuz yönde etkilenmesi vardı.

Theta Fuel, Theta mainnetinin 2019 ylında piyasaya sürülmesiyle oluşturuldu ve protokolün, ödeme gönderme ve akılllı sözleşmeleri kullanma gibi zincir üsü işlemlerde  operasyonel bir tokeni olarak tasarlandı.

Theta ve diğer ikili token modeller arasındaki önemli bir fark, THETA’yı doğrulayıcı ve koruyucu düğümlerde stake yapan holderlar ağı güvence altına almaya ve ödül olarak TFUEL kazanmaya yardımcı oluyor.

Theta explorer’ın verilerine göre, mevcut 1 milyar THETA’nın% 57,96’sı 10 Mart itibarıyla ağa bağlı durumda, bu rakam proje daha fazla ilgi gördükçe yavaş yavaş artıyor.

Ağda daha fazla THETA stake olunca, token topluluk üyeleriyle etkileşimde bulunmak ve değer aktarmak için daha fazla kullanılmaya başlandıkça TFUEL’in ekosistemde oynadığı rol de artacaktır.

21 Nisan’da Theta 3.0’ın piyasaya sürülmesinin ardından token sahipleri, pasif gelir elde etmenin ve ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olmanın başka bir yolu olarak TFUEL’i stake yapacaklar. Yükseltme ayrıca, Theta uzantısını kullanmak için esasen bir “ağ ücreti” olan yeni bir yakma mekanizması getirecek. Bu da, nihayetinde TFUEL arzında daha fazla düşüşe ve fiyatının artmasına neden olabilir. Cointelegraph ‘dan alınan verilere göre, son fiyat artışından önce 6 Mart’ta TFUEL için yükseliş görünümü tespit edilmeye başlandı.

Aşağıda Vortecs ölçütü ile yapılan analiz tablosu bulunuyor. Cointelegraph’a özel VORTECS ™ skoru, piyasa duyarlılığı, işlem hacmi, son fiyat hareketleri ve Twitter etkinliği gibi veri noktalarının bir kombinasyonundan elde edilen tarihi ve güncel piyasa koşullarının algoritmik bir karşılaştırması.

theta coin Theta coin TFUEL ile tam gaz!!!

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, TFUEL için VORTECS ™ skoru 6 Mart’ta 70’e yükseldi ve ardından 7 Mart’ta 67’ye yükseldi; bu, fiyatın sonraki 48- saat gün içindeki %56 rallisinden daha az.

10 Mart’taki ağ sert çatalı nedeniyle, bazıları THETA ve TFUEL fiyatlarındaki son artışı bir “söylenti al, haberleri sat” türü bir etkinlik olarak görebilir, ancak Theta 3.0 ana ağ lansmanı da dahil olmak üzere protokol için yaklaşan gelişmeler Bu ikili jetonlu sistem için rallinin daha yeni başlıyor olabileceğini gösteriyor olabilir.

Akıllı sözleşme özellikleri çevrimiçi hale geldikçe ve NFT oluşturma ve merkezi olmayan finans uygulamalarını etkinleştirdikçe, Theta ekosistemi, yeni kullanıcıları çekmek ve THETA ve TFUEL için daha da iyiye gitme potansiyeline sahip olan artan katılımı desteklemek için iyi bir konuma sahip olacak.

Kaynak

Herkes 2 haftada 2x yapan o coini konuşuyor!

Son iki haftada gösterdiği artışla yatırımcısını mutlu eden coin THETA.

Theta coin fiyatı %180 artış gösterdi.

Theta network, kullanıcıların espor ve video oyunları hakkında dijital içerik izlemelerini sağlayan bir blockchain.

Protokolün yerel tokeni THETA fiyatı 20 Aralık-2 Ocak arasında, 0,867 dolardan 1,92 dolara yükseldi.

theta coin haber
THETA/USD TradingView

Theta fiyatına Mainnet 3,0 etkisi

Blockchain yerel tokenleri, protokellerden yapılan yüksek profilli açıklama ve duyurulardan sonra yükselme eğilimindedir.

Theta daha önce, 2021 baharında Theta Mainnet 3.0 planını hayata geçireceğini duyurmuştu.

Theta Mainnet 3.0’ın arkasında bulunan geliştirici ekip yaptığı açıklamada, “EdgeCast” teknolojisinin merkezi bir sunucu olmadan canlı video akışına izin vereceğini duyurdu.

Bu yeni, tamamen merkezsiz teknoloji, global çapta kullanıcılara, canlı video yayını ve aktarımı imkanı veriyor. Bütün bunlar Theta’nın P2P ağı üzerinden, binlerce ağ üyesi tarafından gerçekleştiriliyor. Bu hatta her hangi bir merkezi server ya da servis kullanılmıyor.

Kaynak

Theta coin haber: Google anlaşması balon mu?

Blockchain tabanlı video paylaşım platformu Theta, Google ile anlaştığına dair açıklamalarda bulundu. Bu açıklamanın ardından Theta fiyatlarında yüzde 50’nin üzerinde değer artışı yaşandı. Hatta 13 Mart tarihindeki dip değere kıyasla Theta fiyatlarındaki değer artışı %1,500’ü buldu.

theta coin Theta coin TFUEL ile tam gaz!!!

Ancak Theta-Google anlaşması hakkında ciddi şüpheler oluştu. The Block’un yöneticisi Larry Cermak, CoinDesk tarafından “Theta-Google Anlaşması” başlığı ile duyurduğu haberin altına ilginç bir cevap verdi:

“Gülmekten yarıldım. Google’un kimseyle anlaştığı yok. Klasik saçma açıklamalardan biri.”

Aşağıda Google haberi etkisi ile yaşanan Theta fiyatlarındaki değişimi görüyoruz. Fiyatlar önceden planlanmış şekilde hareket ediyor izlenimini veriyor.

theta coin Theta coin TFUEL ile tam gaz!!!

Theta coin haberlerine baktığımızda, Google anlaşmasının açıkça fiyatları manipüle ettiğini görüyoruz. Bu tür eylemler regüle edilmiş finansal piyasalarda gerçekleşmiş olsaydı ciddi hukuki karşılığı olacaktı. Theta’nın  ciddi para ve hapis cezası ile karşı karşıya kalma ihtimali vardı.

Lütfen Bkz: Önemli Ethereum yorumları: Uzmanından şok Ethereum (ETH) yorumu

Ülkemizde de sermaye piyasalarındaki manipülasyonlar bankacılık kanunu çerçevesinde yasaklanmış durumda.

Bilgi Bazlı Piyasa Dolandırıcılığı (6362 sayılı SPKn md. 107/2):

6362 sayılı SPKn’nun 107 nci maddesinin ikinci fıkrasında (107/2), aynı maddenin birinci fıkrasında öngörülen işlem bazlı piyasa dolandırıcılığına paralel olarak, sermaye piyasası araçlarının fiyatlarını, değerini ve yatırımcıların kararlarını etkileyebilecek bilgiye dayanan bazı fiiller cezai müeyyideye bağlanmıştır. Bu düzenleme uyarınca, “sermaye piyasası araçlarının fiyatlarını, değerlerini veya yatırımcıların kararlarını etkilemek amacıyla yalan, yanlış veya yanıltıcı bilgi veren, söylenti çıkaran, haber veren, yorum yapan veya rapor hazırlayan ya da bunları yayan ve bu suretle menfaat sağlayan” kişilerin 3 yıldan 5 yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılacağı hükme bağlamıştır.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.