1. Home
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Theta Fuel nedir ve geleceği nasıl? Theta Fuel – TFUEL token haber ve gelişmeleri

Theta Fuel nedir ve geleceği nasıl? Theta Fuel – TFUEL token haber ve gelişmeleri

Theta Fuel nedir ve geleceği nasıl? Theta Fuel – TFUEL token haber ve gelişmeleri
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

theta Fuel nedir ve geleceği nasıl? Theta Fuel – TFUEL token haber ve gelişmeleri için KoinMedya haber sayfamıza göz atabilirsiniz.


Theta Fuel nedir ve geleceği nasıl? Theta Fuel – TFUEL token haber ve gelişmeleri

Kripto piyasalarda yaşanan dağlanmalar Theta Fuel fiyatlarını da olumsuz etkiliyor. Theta Fuel (TFUEL) fiyatları yazının kaleme alındığı saatte 6-7 cent arasında dalgalanıyor. 

Theta projesi diğer pek çok altcoin gibi 2021 yılında boğa piyasasının etkisi ile yeni yüksek seviyelere çıkmayı başardı. 9 Haziran 2021’de TFUEL 68 cent ile tüm zamanların rekorunu kırdı. 

Theta ağının ana tokeni çok büyük ilgi odağı olurken, protokolün gaz tokeni TFUEL, THETA token ile parallel bir şekilde yükselmeye başladı. Bunun nedeni yatırımcıların bu ağın öneminin farkına varmaya başlamaları olabilir.

Aşağıdaki grafikte Theta Fuel (TFUEL) fiyatlarındaki değişimi görüyoruz. Tam anlamıyla olağan üstü bir değişim söz konusu. TFUEL sürpriz zirveler yapabiliyor. 

tfuel fiyatları

 

Cointelegraph piyasaları ve TradingView ‘dan alınan verilere göre TFUEL en yüksek değerini 9 Haziran 2021’de 68 cent ile gördü. Yazının kaleme alındığı saatte ise 6.4 cent’ten işlem görüyor. 

Lütfen Bkz: Güncel Theta Fuel fiyat tahmini – TFUEL gelecek ve beklentileri

TFUEL sadece bir gaz token mi ?

 İkili token modeli 2017 yılında NEO ve GAS ile ilk kez ortaya atılmıştı. Bunun altında, tek token modelinin Bitcoin ve Ethereum fiyatlarının artmasından olumsuz yönde etkilenmesi vardı.

Theta Fuel, Theta mainnetinin 2019 yılında piyasaya sürülmesiyle oluşturuldu ve protokolün, ödeme gönderme ve akılllı sözleşmeleri kullanma gibi zincir üsü işlemlerde  operasyonel bir tokeni olarak tasarlandı.

Theta ve Theta token hakkında merak ettikleriniz için linke göz atabilirsiniz. 

Theta ve diğer ikili token modeller arasındaki önemli bir fark, THETA’yı doğrulayıcı ve koruyucu düğümlerde stake yapan holderlar ağı güvence altına almaya ve ödül olarak TFUEL kazanmaya yardımcı oluyor.

Ağda daha fazla THETA stake olunca, token topluluk üyeleriyle etkileşimde bulunmak ve değer aktarmak için daha fazla kullanılmaya başlandıkça TFUEL’in ekosistemde oynadığı rol de artacaktır.

21 Nisan’da Theta 3.0’ın piyasaya sürülmesinin ardından token sahipleri, pasif gelir elde etmenin ve ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olmanın başka bir yolu olarak TFUEL’i stake yapacaklar. Yükseltme ayrıca, Theta uzantısını kullanmak için esasen bir “ağ ücreti” olan yeni bir yakma mekanizması getirecek. Bu da, nihayetinde TFUEL arzında daha fazla düşüşe ve fiyatının artmasına neden olabilir. Cointelegraph ‘dan alınan verilere göre, son fiyat artışından önce 6 Mart’ta TFUEL için yükseliş görünümü tespit edilmeye başlandı.

Akıllı sözleşme özellikleri çevrimiçi hale geldikçe ve NFT oluşturma ve merkezi olmayan finans uygulamalarını etkinleştirdikçe, Theta ekosistemi, yeni kullanıcıları çekmek ve THETA ve TFUEL için daha da iyiye gitme potansiyeline sahip olan artan katılımı desteklemek için iyi bir konuma sahip olacak.

Lütfen Bkz: Güncel Theta Fuel fiyat tahmini – TFUEL gelecek ve beklentileri

Theta fiyatına Mainnet 3,0 etkisi

Blockchain yerel tokenleri, protokellerden yapılan yüksek profilli açıklama ve duyurulardan sonra yükselme eğilimindedir.

Theta daha önce, 2021 baharında Theta Mainnet 3.0 planını hayata geçireceğini duyurmuştu.

Theta Mainnet 3.0’ın arkasında bulunan geliştirici ekip yaptığı açıklamada, “EdgeCast” teknolojisinin merkezi bir sunucu olmadan canlı video akışına izin vereceğini duyurdu.

 

Bu yeni, tamamen merkezsiz teknoloji, global çapta kullanıcılara, canlı video yayını ve aktarımı imkanı veriyor. Bütün bunlar Theta’nın P2P ağı üzerinden, binlerce ağ üyesi tarafından gerçekleştiriliyor. Bu hatta her hangi bir merkezi server ya da servis kullanılmıyor.

Kaynak, Kaynak2

Canlı Theta Fuel – TFUEL token fiyatları

İlgili!

Güncel Theta Fuel fiyat tahmini – TFUEL gelecek ve beklentileri