1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. The Graph (GRT) coin nedir? Nasıl alınır, geleceği var mı?

The Graph (GRT) coin nedir? Nasıl alınır, geleceği var mı?

The Graph (GRT) coin nedir? Nasıl alınır, geleceği var mı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

The Graph, geliştiricilerin blockchain verilerine verimli bir şekilde erişmesine olanak tanıyan, merkezi olmayan uygulamalar için bir indeksleme protokolüdür. GRT coin ise protokolün yerel tokenidir.

The Graph GRT coin nedir?

Graph, bilgi erişimini kolaylaştırmak için çeşitli blockchain uygulamalarından veri toplama, işleme ve depolama gibi faaliyetlerde kullanılan açık kaynaklı bir yazılımdır.

İlk başta Ethereum (ETH) ’un blockchain ağında başlatılan The Graph, geliştiricilerin merkezsiz uygulamaların (dapp) verimliliğini artırmak için ilgili verileri kullanmalarına yardımcı olmak amacıyla geliştirildi.

The Graph (GRT), teknolojinin DApp’lerin ve diğer blockchain ağlarının sorunsuz bir şekilde etkileşime girmesine izin veren gelecek vaadeden kripto para projelerinden biri olarak biliniyor. Lansmanından yalnızca birkaç gün sonra platform, kripto dünyasında çeşitli borsalarla ortaklıklara imza attı.

ilgili: En güncel The Graph (GRT) fiyat tahmini (2022 – 2025)

Nitekim GRT tokenlerinin farklı borsalarda bu kadar geniş bir kullanım alanı elde etmesi, tokenin kitlesel benimsenmesi açısından da oldukça önemliydi. Sonuç olarak; bu ortaklıklar da Grt coin için bir kitlesel benimsenmeyi tetikledi ve tokenin işlem hacmi, piyasaya sürülmesinden yalnızca 48 saat sonra 3 milyar doların üzerine çıktı. 

Ayrica Tiger Global Management tarafından yönetilen bir fon programı, The Graph’in Haziran 2021’de 50 milyon dolarlık fon toplamasına yardımcı oldu.

The Graph (GRT) coin nedir? Nasıl alınır, geleceği var mı?

The Graph (GRT coin) nedir?

Graph, geliştiricilerin blockchain verilerine verimli bir şekilde erişmesine olanak tanıyan, merkezsiz uygulamalar için bir indeksleme protokolüdür.

 

Bu protokol, hem DeFi hem de daha geniş Web3 ekosistemlerindeki bir çok uygulamayı güçlendiren, Ethereum ve IPFS gibi ağlardan veri sorgular.

 

Graph (GRT) coin nedir? Nasıl alınır, geleceği var mı?

 

 

The Graph ne işe yarar?

The Graph ile geliştiriciler, blockchain verilerinin nasıl alınacağını, dizine nasıl ekleneceğini ve nasıl sunulacağını tanımlayabilir, doğrulanabilir, alt grafikler oluşturabilir.

 

İsteyen herkes, “subgraph” denilen ve GraphQL kullanılarak hazırlanan APIs yapabilir ve yayınlayabilir. Subraphlar blockchain verilerini almak için kullanılıyor. The Graph ile şu anda, Ethereum, IPFS ve POA ağlarından veri sorgulanabilir.

Bu güne kadar, Uniswap, Synthetix, Aragon, AAVE, Gnosis, Balancer, Livepeer, DAOstack, Decentraland gibi DApps lar için 3.000’in üzerinde subraphs geliştirildi. Bu subgrahslar üzerinden yalnız Eylül 2020’de 7 milyarın üzerinde sorgu gerçekleştirildi.

 

The Graph (GRT) coin nedir? Nasıl alınır, geleceği var mı?
Graph destekleyicieleri

 

Graph protokol kurucuları kimlerdir?

Graph protokol kurucu ekibin içerisinde, Ethereum Vakfı, OpenZeppelin, Decentraland, Orchid gibi sektör paydaşlarında tecrübe kazanmış profesyoneller var.
Graph proje liderleri olarak Yaniv Tal, Brandon Ramirez ve Jannis Pohlmann öne çıkıyor.

 

Sosyal medyada Graph GRT coin

Graph protokolün Twitterde yaklaşık 231 bin takipçisi var. GRT coinin hızla yükselmesi dikkate alındığında bu sayının da bir hayli artacağı düşünülebilir. Graph GRT coin topluluğunu bir araya getiren telegram hesabında ise 24 binin üzerinde katılımcı var.

GRT coin

Graph 2020 yılı 17 Aralık’ta Coinbase ve Binance borsalarında listelenmeye başlandı.

 

 

https://twitter.com/graphprotocol/status/1339616737881280512

 

GRT coin nedir?

GRT coin, The Graph protokolünün yerel tokenidir.

 

Graph GRT coin 17 Aralık’ta Coinbase ve Binance borsalarında listelenmeye başlandı ve o günden itibaren de yükselmeye devam etti.

 

Rakamlarla GRT coin fiyat ve piyasa verileri

FiyatAnlık GRT fiyatı için tıklayınız.
Market CapAnlık GRT piyasa değeri için tıklayınız.
24 Saat HacimAnlık GRT 24 saatlik hacmi için tıklayınız.
Dolaşımdaki arzAnlık GRT dolaşımdaki arz için tıklayınız.
Toplam arz10,000,000,000 GRT
Tüm zamanların en yüksek fiyat (ATH) seviyesi2,88 dolar (12 Şubat 2021)
Tüm zamanların en düşük fiyat (ATL) seviyesi tıklayınız.

 

GRT coin nasıl alınır?

GRT coin, 17 Aralık 2020 tarihinde, Coinbase ve Binance borsalarında, 18 Aralık 2020 tarihinde ise Huobi, OKEx, MXC ve Gate.io borsalarında listelenmeye başlandı.
GRT coin, USDT, BTC ve ETH paritelerinden satın alınabilir.

Kripto para borsalarından USDT ile GRT nasıl alınır?

1. İlk adım bir platforma kaydolmaktır. Örneğin; Kraken’in ana web sitesine giderek “hesabınızı oluşturun” u tıklarsınız. Sadece e-posta adresinizi kullanarak kayıt olabilirsiniz. 

2. Hesabınızda oturum açtıktan sonra, USDT ile GRT satın almak için 3 ya da daha fazla aşamada hesabınızın doğrulanması gerekir. Para yatırma işlemi yapmadan önce sizden, bazı kimlik onaylama belgeleri istenecektir.

3. Hesabınız doğrulandıktan sonra, hesaba gidin ve ardından para yatırın. Artık farklı para yatırma seçenekleri arasından bir tercih yapabilirsiniz.

4. Daha sonra kripto pariteleri arasından GRTUSDT seçeneğini tıklamanız gerekiyor.

5. “Yeni Emir”e tıklayın ve basit arayüzü seçin, şimdi Kraken‘den satın alma emri vermeye hazırsınız.

6. Satın almak istediğiniz GRT miktarını girin ve gönder’i tıklayın.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınır?

 

 

Etiketler: