1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Finder uzmanlarından dikkat çeken Solana (SOL) fiyat tahminleri (2022- 2025)

Finder uzmanlarından dikkat çeken Solana (SOL) fiyat tahminleri (2022- 2025)

Finder uzmanlarından dikkat çeken Solana (SOL) fiyat tahminleri (2022- 2025)
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Finder.com, 54 sektör uzmanından oluşan bir panelle Solana (SOL) fiyat tahmini günceledi. İşte kripto para uzmanlarının dikkat çeken o tahminlerine dair detaylar..

Solana fiyat tahminleri: SOL fiyatı ne olur?

Kripto para birimi ve finansal teknoloji uzmanlarından oluşan bir panel, Solana (SOL) fiyatının, bu yıl ortalama 45$’dan 2025’in sonuna kadar 166$’a yükselmesini beklediklerini açıkladı.

Finder uzmanlarından 2022- 2025 dikkat çeken Solana (SOL) fiyat tahminleri

Kripto para sektörünün uzmanlarını bir araya getiren ve çeşitli kripto paralar hakkında üç ayda bir tahmin yayınlayan Finder, bu kez Solana’yı ele aldı.

İlgili: Güncel Solana fiyat tahmini ve SOL coin geleceği 2022 – 2025

Platform, tahmin raporunu 54 sektör uzmanından oluşan bir panelle güncelledi. Buna göre Finder.com panelistleri uzun vadede Solana konusunda oldukça iyimser görünüyor.

Raporda, uzmanlar SOL fiyatının bu yılın sonunda 45$ ve 2025’in sonunda 166$, 2030’un sonunda ise 512$’a çıkacağını öngörüyor. 

(Solana, yazımızı yayına hazırladığımız sırada, CryptoCompare verilerine göre 41,75 dolardan işlem görüyor.)

Raporun detaylarına inecek olursak; özellikle, panelin kripto paranın performansına ilişkin tahminleri, bu yılın ocak ayında yayınladığı tahminlere kıyasla düşük olduğu görülüyor.

Nitekim panelin analistleri, ocak ayında SOL için yıl sonuna kadar 222$’lık bir tahminde bulunmuştu.

Yine o dönemde, panel Solana’nın 2025’e kadar 486 dolardan ve 2030’a kadar ise 1.267 dolardan işlem göreceğini tahmin ediyordu.

Finder uzmanlarından 2022- 2025 dikkat çeken Solana (SOL) fiyat tahminleri

Panelin üyelerinden biri olan DigitalX’in fon yönetimi yöneticisi Alex Nagorskii, ağda yapılan son güncellemelere dayanarak, Solana’nın yılı 80 dolardan kapatacağını söyledi:

“Solana, kısa vadede kesintileri azaltan birkaç umut verici protokol güncellemesi gerçekleştirdi. İstikrarın devam edip etmeyeceğini zamanla göreceğiz. Ethereum NFT piyasasının önemli bir kısmını Solana’ya kaptırdı ve SOL, L1 yarışında etkili bir rakip olmaya devam ediyor.”

Bu arada Panxora Hedge Fund’ın genel ortağı Gavin Smith, kripto para biriminin yıl sonuna kadar 76 dolara yükseleceğini tahmin etti. Ve “Ethereum yükseltmelerinin daha düşük işlem ücretleri sağlayamaması” durumunda, bunun Solana’nın işine yarayacağını belirtti.

Öte yandan, Rouge International ve Rouge Ventures’ın MD’si Desmond Marshall, mevcut kripto pazarlarında yaşanan düşüşün devam edeceğine inandığını ve Solana fiyatının da bu yılın sonuna kadar 26 dolara düşebileceğini öngörüyor. Ayrıca Marshall bu yılın “DeFi şirketleri için ölüm yılı” olduğunu düşünüyor.

Son olarak; araştırmaya katılan uzmanların %69’u SOL’da yaşanan kesintilerin yakın gelecekte de devam edeceğini düşünürken, %6’sı ise sorunların çözüleceğini düşünüyor. Bu kişilerin %40’ı SOL satın almak için iyi bir zaman olduğunu düşünürken; %31’i hodl etmenin daha iyi olduğunu ifade ediyor. Ancak panelistlerin %29’u ise satmayı tavsiye ediyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: