1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. 2022 yılındaki çöküşü doğru bilen analistten yeni Bitcoin tahmini!

2022 yılındaki çöküşü doğru bilen analistten yeni Bitcoin tahmini!

2022 yılındaki çöküşü doğru bilen analistten yeni Bitcoin tahmini!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında görünüm pozitife döndü. 2022 yılındaki çöküşü doğru bilen analist yeni Bitcoin tahminini açıkladı. Detaylar ve Bitcoin’e ilişkin teknik veriler haberimizde.

2022 yılındaki çöküşü doğru bilen analistten yeni Bitcoin tahmini!

Bitcoin uzun süre 19,000 dolar seviyesinde birikim sürecinden sonra yönünü yukarı doğru çevirerek 24,000 dolara kadar yükseldi. Açıklanan Tesla raporlarının ardından otomotiv devinin elindeki Bitcoin’in %75’ini yaklaşık 1 milyar dolar değer ile sattığı ortaya çıktı. Bu haber kripto para piyasasında kısa bir düşüşe neden oldu. Bitcoin 22,500 dolara geriledi. Ancak piyasa çabuk toparlandı.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Bitcoin yeniden pozitife döndü ve 23,000 doların üzerine çıktı. Lider kripto para birimi son 24 saat içerisinde %1 değer kazandı. Yazım anında Coinmarketcap verilerine göre 23,019 dolardan işlem görüyor. Son yedi günde %10 değer kazanan BTC, 439 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Bitcoin, bu değer ile kripto para piyasasının %42’sini domine ediyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Haftalık Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

2022 yılındaki çöküşü doğru bilen analistten yeni Bitcoin tahmini!

 

Bitcoin cephesinde olumlu görüntü sürerken 2022 yılındaki çöküşü doğru tahmin eden kripto analisti Capo, sosyal paylaşım platformu Twitter’da yaptığı analizlerde Bitcoin’e ilişkin teknik verileri ele aldı. Capo, yatırımcıları uyardı.

2022 yılındaki çöküşü doğru bilen analistten yeni Bitcoin tahmini!

 

Analist Bitcoin’in düşüş eğilimini sürdürdüğünü ve çoğu insanın geleceklere hazırlıklı olmadığına ve inandığını söyledi. Capo, Bitcoin’in kısa süreli bir yükseliş göstererek yeniden düşüşe geçeceğini ve 15,800 dolara kadar gerileyebileceğini öngördü.

“Düşük zaman dilimi düşüş onayı 22.000 doların altında. Ana hedef 15.800-16.200 dolar olarak kalmaya devam ediyor.”

Analist, yılın başına kadar uzanan beş Elliot Wave göstergesi çizerek sonuca vardığını ve 5’inci dalganın eksik olduğunu ifade etti.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Bilindiği gibi Elliott Wave teorisi, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan ve kitle psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmeye çalışan teknik bir analiz yaklaşımıdır. Teoriye göre, bir varlık, büyük bir piyasa tersine dönmeden önce beş dalga döngüsünden geçer.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: