1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Bitcoin boğası Michael Saylor gizlice BTC mi dump yapıyor?

Bitcoin boğası Michael Saylor gizlice BTC mi dump yapıyor?

Bitcoin boğası Michael Saylor gizlice BTC mi dump yapıyor?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’in en büyük destekçilerinden biri olan Michael Saylor’un şirketi Microstrategy’nin gizlice BTC satmaya başladığı iddia ediliyor. Saylor sık sık BTC’ye sıkı bir şekilde tutunma çağrıları ile biliniyor. Bu satışlarla ilgili verilere ve neler yaşandığına bakalım.


Bitcoin boğası Michael Saylor ve Microstrategy gizlice BTC mi dump yapıyor?

Bitcoin fiyatı tam da uzun süreden sonra 23,000 dolar seviyesine tutunmaya çalışırken, piyasada bazı büyük satış işaretleri görülüyor. Michael Saylor’un şirketi Microstrategy, en büyük kurumsal Bitcoin yatırımcısı olarak biliniyor. Buna rağmen Crypto Quant’ın sağladığı veriler ise bu şirketin elindeki Bitcoin’den bir miktarını gizlice satıyor olabileceğine işaret ediyor. Tabii, iş istihbaratı servis sağlayıcısı Microstrategy’nin yakın gelecekte yaptığı bu satışları açıklaması ihtimali de var.

İlgili – Tesla’dan Bitcoin’e şok, Elon Musk’tan Dogecoin’e iyi haber

Michael Saylor, Bitcoin satışlarına mı başladı?

Bitcoin

Crypto Quant’ta yer alan bilgilere göre, Microstrategy’nin ana cüzdanı şimdiye kadar 132,382 Bitcoin satmış olabilir. Söz konusu “1P5ZEDWTKTFGxQjZphgWPQUpe554WKDfHQ” adresinin sahibi Michael Saylor’un şirketini olabilir. MicroStrategy’nin tüm Bitcoin’leri 2 tek imza adresinde saklandığı düşünülüyor. Bu haftadan itibaren, Microstrategy’nin cüzdanından Coinbase de dahil çeşitli borsalara BTC gönderimi yapıldı.

İlgili – Binance CEO’su Elon Musk ve Tesla’nın Bitcoin satmasını şuna benzetti

Bitcoin’ler borsaya satış için mi gönderildi?

Yine de bahsedilen Bitcoin transferlerinin satış amacıyla yapılıp yapılmadığı bilinmiyor. Saylor ise şimdiye kadar şirketin Bitcoin satışı ile ilgili hiçbir açıklama yapmadı. Hatta daha salı günü Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “Bitcoin’i bırakmayın.” diye yazmıştı. Ayrıca yine Twitter üzerinden dünyanın çökmeyecek paraya ihtiyacı olduğunu söylemişti. Bununla da “Bitcoin’in çökmeye dayanıklı” olduğuna işaret ediyordu.

“Bu BTC’lerin hangi amaçla Coinbase’e gönderildiği belli değil. Satmak için mi yoksa sadece saklamak için mi? O (Saylor) henüz bir şey açıklamadı. Ancak satarsa, bu birçok BTC maksimalistinden büyük bir duygu değişimine neden olacak.”

Kaynak

Etiketler: