Loading...
btc
BTC
-1.51%
Bitcoin
65.766,38 USDT
eth
ETH
-1.55%
Ethereum
3.415,35 USDT
bch
BCH
-3.77%
Bitcoin Cash
415,40 USDT
xrp
XRP
-2.19%
Ripple
0,47 USDT
ltc
LTC
-2.32%
Litecoin
77,31 USDT
bnb
BNB
-0.5%
Binance Coin
596,77 USDT
sol
SOL
-3.65%
Solana
141,91 USDT
avax
AVAX
-3.45%
Avalanche
29,92 USDT
ada
ADA
-3.99%
Cardano
0,40 USDT
dot
DOT
-4.24%
Poladot
6,09 USDT
doge
DOGE
-4.15%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-4.41%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin boğası Michael Saylor gizlice BTC mi dump yapıyor?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’in en büyük destekçilerinden biri olan Michael Saylor’un şirketi Microstrategy’nin gizlice BTC satmaya başladığı iddia ediliyor. Saylor sık sık BTC’ye sıkı bir şekilde tutunma çağrıları ile biliniyor. Bu satışlarla ilgili verilere ve neler yaşandığına bakalım.


Bitcoin boğası Michael Saylor ve Microstrategy gizlice BTC mi dump yapıyor?

Bitcoin fiyatı tam da uzun süreden sonra 23,000 dolar seviyesine tutunmaya çalışırken, piyasada bazı büyük satış işaretleri görülüyor. Michael Saylor’un şirketi Microstrategy, en büyük kurumsal Bitcoin yatırımcısı olarak biliniyor. Buna rağmen Crypto Quant’ın sağladığı veriler ise bu şirketin elindeki Bitcoin’den bir miktarını gizlice satıyor olabileceğine işaret ediyor. Tabii, iş istihbaratı servis sağlayıcısı Microstrategy’nin yakın gelecekte yaptığı bu satışları açıklaması ihtimali de var.

İlgili – Tesla’dan Bitcoin’e şok, Elon Musk’tan Dogecoin’e iyi haber

Michael Saylor, Bitcoin satışlarına mı başladı?

Bitcoin

Crypto Quant’ta yer alan bilgilere göre, Microstrategy’nin ana cüzdanı şimdiye kadar 132,382 Bitcoin satmış olabilir. Söz konusu “1P5ZEDWTKTFGxQjZphgWPQUpe554WKDfHQ” adresinin sahibi Michael Saylor’un şirketini olabilir. MicroStrategy’nin tüm Bitcoin’leri 2 tek imza adresinde saklandığı düşünülüyor. Bu haftadan itibaren, Microstrategy’nin cüzdanından Coinbase de dahil çeşitli borsalara BTC gönderimi yapıldı.

İlgili – Binance CEO’su Elon Musk ve Tesla’nın Bitcoin satmasını şuna benzetti

Bitcoin’ler borsaya satış için mi gönderildi?

Yine de bahsedilen Bitcoin transferlerinin satış amacıyla yapılıp yapılmadığı bilinmiyor. Saylor ise şimdiye kadar şirketin Bitcoin satışı ile ilgili hiçbir açıklama yapmadı. Hatta daha salı günü Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “Bitcoin’i bırakmayın.” diye yazmıştı. Ayrıca yine Twitter üzerinden dünyanın çökmeyecek paraya ihtiyacı olduğunu söylemişti. Bununla da “Bitcoin’in çökmeye dayanıklı” olduğuna işaret ediyordu.

“Bu BTC’lerin hangi amaçla Coinbase’e gönderildiği belli değil. Satmak için mi yoksa sadece saklamak için mi? O (Saylor) henüz bir şey açıklamadı. Ancak satarsa, bu birçok BTC maksimalistinden büyük bir duygu değişimine neden olacak.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.