okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.03%
Bitcoin
68.417,57 USDT
eth
ETH
0.06%
Ethereum
3.847,16 USDT
bch
BCH
0.03%
Bitcoin Cash
470,54 USDT
xrp
XRP
0.13%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.06%
Litecoin
83,48 USDT
bnb
BNB
0.09%
Binance Coin
602,20 USDT
sol
SOL
0.1%
Solana
168,86 USDT
avax
AVAX
-0.1%
Avalanche
36,98 USDT
ada
ADA
0.03%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.08%
Poladot
7,38 USDT
doge
DOGE
0.21%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
0.25%
Shiba Inu
0,00 USDT

Tesla’dan Bitcoin’e şok, Elon Musk’tan Dogecoin’e iyi haber

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı yükselirken, lider kripto paraya Tesla’da şoke edici bir açıklama geldi. Şirketin CEO’su Elon Musk’tan ise Dogecoin için iyi haber var. Bu önemli gelişmelerin ayrıntılarına bakalım.


Tesla’dan Bitcoin’e şok, Elon Musk’tan Dogecoin’e iyi haber

Elektrikli araç üreticisi Tesla, elindeki Bitcoin’in yüzde 75’ini sattığını açıkladı. Böylece 2022 yılının ikinci çeyreği bilançosuna 936 milyon dolarlık bir nakit eklemiş oldu. Şirket, zorlu ekonomik durumlar ve kripto para fiyatlarındaki düşüşlerle mücadele etmek zorunda kalıyor.

Tesla, geçen yıl yaptığı açıklamada, 1.5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı yaptığını bildirmişti. Aynı zamanda BTC ödemeleri kabul ettiğini de duyurmuştu.

İlgili – Bitcoin fiyatında 25,000 dolar hedefi testi: Güncel BTC teknik analizi

Tesla CEO’su Elon Musk ise şirketin neden yüklü miktarda Bitcoin sattığını açıklıyor. Ona göre bunun başlıca sebebi Covid ve ekonomideki belirsizliklerin ne zaman biteceğinin kestirilememesi. Şöyle açıklamaya devam ediyor:

“Bundan dolayı nakit pozisyonumuzu maksimize etmemiz gerekiyor. Özellikle de Çin’deki Covid kapanmalarındaki belirsizliklerden dolayı. Yine de kesinlikle gelecekte Bitcoin miktarını yeniden artırmayla ilgileniyoruz. Bundan dolayı bu satışlar BTC aleyhinde bir şey olarak algılanmamalı.”

Musk, şirketin genel likidite konusunda endişeli olduğunu söyledi. Özellikle de Çin’deki Covid kapanmalarından dolayı.

Musk’tan Dogecoin açıklaması

DOGE boğaları kritik yol ayrımında!

Tesla CEO’su Elon Musk aynı zamanda Dogecoin konusunda da açıklama yapıyor ve şöyle diyor:

“Hiç elimizdeki Dogecoin’lerden satış yapmadık.”

Tesla’nın Finans Direktörü Zachary Kirkhorn, şirketin Bitcoin varlıklarının çoğunu kazançlı bir şekilde fiat paraya dönüştürdüğünü söyledi.

İlgili – Ethereum fiyatında 1,600 dolar direnci: Güncel ETH teknik analizi

Tesla, geçtiğimiz yıl Bitcoin’e yaklaşık iki ay boğa etkisi yapan adımlar atmıştı. En başta da elektrikli araç satışlarından BTC’yi ödeme aracı olarak kullanmaya başlamıştı. Tabii iki aylık boğa döneminden sonra çevresel endişeleri gerekçe göstererek Bitcoin ödemelerini durdurmuştu.

Musk daha sonra yaptığı açıklamada elektrikli otomobil üreticisinin herhangi bir Bitcoin satmayacağını ve madenciliğin daha sürdürülebilir enerjiye geçmesiyle bunları işlemler için kullanmayı planladığını söylemişti.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.