okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
2.47%
Bitcoin
66.849,09 USDT
eth
ETH
4.98%
Ethereum
3.091,37 USDT
bch
BCH
5.46%
Bitcoin Cash
469,08 USDT
xrp
XRP
1.82%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.93%
Litecoin
83,20 USDT
bnb
BNB
1.88%
Binance Coin
579,91 USDT
sol
SOL
5.26%
Solana
167,75 USDT
avax
AVAX
6.53%
Avalanche
36,71 USDT
ada
ADA
4.8%
Cardano
0,48 USDT
dot
DOT
2.86%
Poladot
7,23 USDT
doge
DOGE
3.4%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
1.84%
Shiba Inu
0,00 USDT

Tether, Kusama ağıyle yeni bir dünyaya adım atıyor

kusama fiyat tahmini
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tether (USDT), piyasa değerine göre dünyanın en büyük stabil coini ve Bitcoin ile Ethereum’dan sonra en büyük 3. kripto parası. USDT şimdi varlığını yeni bir ağa taşıyor. Bunun Tether için sağladığı yeniliklere bakalım.


Tether, Kusama ağıyle yeni bir dünyaya adım ediyor

Tether tokenler şimdi de Kusama ağında (KSM) piyasaya sürülmeye başlandı. Tether tokeni, Kusama’nın Statemine parachain’indeki işlemleri güçlendirmek için kullanılacak. Bunun için ise varlık numarası olarak “ ID 1984” seçildi.

Kusama üzerindeki ilk parachain

Kusama, ölçeklenebilir özel bir blockchain ve Statemine da bu ağın ilk parachaini. Parachainler, Polkadot (DOT) ekosisteminde paralel çalışan bireysel blockchainler olarak tanımlanabilir. Statemine da kamu yararına çalışacak şekilde oluşturulmuş bir parachain. Başlıca hedefi ise binlerce “fungible” ve “non-fungible token”ler (NFT) arasında dengeyi sağlamak.

İlgili – Polkadot nedir ve DOT coinin geleceği nasıl?

Tüm varlıklar için işlevsellik

Statemine, Kusama üzerinde tokenize edilmiş sanat eserlerinden stabil coinlere kadar birçok varlığı barındırabilir. Bunun için ise diğer mevcut çözümlerle birlikte düşük ücretler ve daha iyi deneyim sunuyor. Böylece Statemine, ölçeklenebilirlik, güvenlik ve birlikte çalışabilirlik gibi blockchain sorununa çözüm sağlıyor.

İlgili – Kusama nedir; KSM coin nasıl alınır; geleceği var mı?

Tether yeni bir eşiğe adım attı

Bitcoin'in volatiletisi stabil coin talebini arttırıyor. Perşembe günü yaşanan çöküşten de stabil coinler faydalandı. USDT’ye milyonlarca dolar akışı oldu.
Tether sürekli varlığını farklı ağlara da yayarak gelişmeye devam ediyor. Böylece stabil coinlerin varlığı daha geniş bir kitleye ve çok sayıda merkezsiz uygulamaya erişmiş oluyor. Böylece Tether, çok farklı zincirlere erişim sağlayarak kullanıcılara sorunsuz bir birlikte çalışabilirlik deneyimi garanti ediyor.

Geliştiriciler, Kusama’da Tether’in piyasaya sürülmesiyle ağlar, topluluklar ve zincirler arasında güvenilir uygulamalar oluşturabilir. Tether CTO şöyle diyor:

“Merkezsiz, izinsiz ekosistemlerin önemine inananlar için Kusama, bu değerlerin mükemmel bir temsili olarak kabul edilebilir. Kontrolü kullanıcılarının ellerine vermek için inşa edilmiş bir platform ve büyüyen ekosisteminde önemli bir varlık olmayı dört gözle bekliyoruz.”

Tether (USDT), 82 milyar dolar piyasa değeri ile dünyanın en büyük stabil coini ve Bitcoin ile Ethereum’dan sonra en büyük 3. kripto parası.

İlgili – Tether nedir? USDT ne işe yarar, güvenilir mi?

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.