1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Terra kurucusu Do Kwon’un başı dertte!

Terra kurucusu Do Kwon’un başı dertte!

Terra kurucusu Do Kwon’un başı dertte!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Terra’nın geçen haftaki çöküşünün ardından Terra kurucucu Do Kwon’un başı dertten kurtulmuyor. Detaylar haberimizde.

Terra kurucusu Do Kwon’un başı dertte!

Terra’nn geçen hafta çöküşünün üzerinden günler geçti. Yatırımcılar hala şoku üzerinden atabilmiş değil. Dünyanın birçok yerinde Terra’ya yaptığı yatırım sıfırlanan ve tasarruflarını kaybeden insanlardan tepkiler yükseliyor.

terra

Terra’nın kurucusu Do Kwon, çöküşün ilk günlerinde yatırımcıları rahatltacak açıklamalar yapmadı ve sessiz kaldı. Ardından projesinin verdiği acıdan dolayı üzgün olduğunu söyledi ve Terra için bir kurtarma projesinden bahsetti. Ancak bu kurtarma planı piyasanın önde gelen aktörlerinden destek almadı.

İlgili: LUNA cephesindeki son gelişmeler

Do Kwon’un başı yaşananların ardından dertten kurtulmuyor. Ünlü CEO’nun evinin önüne giden bir şahış Kwon’un eşi tarafından polise şikayet edilmişti. Polis tarafından koruma sağlandı. Ancak eve gelen şahsın kimliği belirlenememişti.

Kolluk kuvvetleri yaptıkları çalışma ile Kwon’un evine izinsiz giren şahsı bulup gözaltına  aldı. Şahıs gazetecilere verdiği demeçte büyük bir zarara uğradığını belirtti. Yatırımcı basına 2 ila 3 milyar won (en az 2 milyon dolar) kaybettiğini söyledi.

İlgili: LUNA kurucusundan kritik açıklama

Amacının Kwon’un sessiz kaldığı dönemde evine giderek onu, stablecoin’inin erimesi ve arkasındaki proje ile kripto para piyasasında neden olduğu acı için sorumluluk almaya teşvik etmek olduğunu da sözlerine ekledi.

Yaşanan gelişmelere karşı LUNA vakfının henüz yatırımcıların içini rahatlatacak bir adım atmadığını belirtelim. Bugün basına yansıyan bazı bilgilere göre vakıf elindeki Bitcoin’lerin büyük bir kısmını da kullanmış görünüyor.

Terra, bu yıl yaklaşık 10 milyar dolar değerinde Bitcoin alacağını açıklamış ve belli aralıklar ile alım gerçekleştirmeye başlamıştı. Dünyanın önde gelen kripto para borsaları LUNA’yı delist etti.

LUNA, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 0,0001644 dolardan işlem görüyor. Altcoin, son 24 saat içerisinde %30 değer kaybetti ve ortaya pozitif bir argüman koyamadığı için erimeye devam ediyor.

Günlük Terra (LUNA) fiyat hareketleri

Terra kurucusu Do Kwon’un başı dertte!

 

Kaynak

Etiketler: