1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. İşte LUNA cephesinde son durum!

İşte LUNA cephesinde son durum!

İşte LUNA cephesinde son durum!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

LUNA, kripto piyasasının en büyük hayal kırıklıklarından biri oldu. Teknik veriler LUNA’da ne gösteriyor. Detaylar haberimizde.

İşte LUNA cephesinde son durum!

Terra (LUNA) 2022 yılının en çok konuşulan kripto paraları arasında yer alıyordu. Ancak muhtemelen artık kripto tarihinin en çok konuşulanları arasında tarih boyunca yerini alacak. Kripto para, saatler içerisinde değerini neredeyse tamamen sıfırladı.

Do Kwon, günler süren sessizliğin ardından yaptığı açıklama da Terra’nın yarattığı hayal kırıklığı için üzgün olduğunu belirtti ve LUNA ve UST’yi kurtarmak için çaba göstereceklerini açıkladı. Kwon, henüz yatırımcıları tatmin edecek  adımlar atamadı. LUNA’nın geleceği önümüzdeki günlerde daha net ortaya çıkacak.

İlgili: LUNA nedir?

Kwon, LUNA için bir kurtarma planı açıkladı. Kwon’un bu planı kripto dünyasından destek almadığı gibi Binance CEO’su CZ tarafından eleştirildi. CZ, Terra’nın blok zincirini çatallama planının işe yaramayacağını ifade etti ve LUNA’nın sahip olduğu Bitcoin’lerin nerede olduğunu sorguladı. Zhao aynı zamanda Terra geliştiricilerinin kurtarma çabalarını yeterli bulmadığını da sözlerine ekledi.

İlgili: LUNA kurucusundan kritik açıklamalar

Borsalar tarafından delist edilen LUNA, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 0.0002571 dolardan işlem görüyor. Altcoin, 5 Nisan 2022’de 119,40 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü.

LUNA, son 24 saat içerisinde %30 değer kaybetti. Göstergeler LUNA fiyatının her iki uçta da değişikliklere karşı savunmasız olduğunu gösteriyor. Esen olumsuz hava nedeniyle teknik veriler doğal olarak fiyatın daha da aşağılara ineceğini gösteriyor.

LUNA haftalık fiyat hareketleri

İşte LUNA cephesinde son durum!

 

Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) 12 aşırı satım bölgesinde. LUNA’nın yarattığı güven bunalımı tüm piyasayı alt üst etti. Piyasada  yaşanan korku ikliminin üstesinden gelinmesi için boğaların önemli bir çaba göstermesi gerekecek.

Bitcoin boğası Jack Dorsey, uzun vadede Bitcoin’in benimsenme oranındaki artış ile değerinin artacağını savundu. Bugün Goldman Sachs’ın bir başka finans devi Barclays’ın Elwood Technologies’e yatırım yaptığı belirtildi. Bu açıklamalar piyasanın bir miktar güven tazelemesini sağladı ancak kripto piyasası için bu aşamada daha fazlası gerekli.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: