okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.3%
Bitcoin
66.820,14 USDT
eth
ETH
-0.08%
Ethereum
3.089,60 USDT
bch
BCH
1.48%
Bitcoin Cash
473,41 USDT
xrp
XRP
-0.33%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.38%
Litecoin
83,82 USDT
bnb
BNB
-0.46%
Binance Coin
578,22 USDT
sol
SOL
0.37%
Solana
170,06 USDT
avax
AVAX
0.75%
Avalanche
36,70 USDT
ada
ADA
-0.43%
Cardano
0,48 USDT
dot
DOT
-0.37%
Poladot
7,17 USDT
doge
DOGE
-0.76%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
-0.77%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ravencoin nedir? RVN token gelecek vadediyor mu?

ravencoin rvn token
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ravencoin, halka açık dijital varlık çıkırılmasına izin veren ve bu varlıkların transfer edilmesini sağlayan bir blockchain platformudur. Bitcoin hardfork’u olarak ortaya çıkan RVN token ise bu platformun kripto parasıdır.


Ravencoin nedir? Ravencoin – RVN token rehberi

Ravencoin, halka açık bir şekilde token çıkarılmasına izin vermek için tasarlanmış bir blockchaindir. Kodlama altyapısı bir Bitcoin (BTC) forkuna dayanan Ravencoin’in asıl amacı bir aktarım sağlamaktır.

Proje, Ethereum gibi akıllı sözleşme merkezli blockchainlere alternatif olarak geliştirilmiştir. Ravencoin, diğer platformlardan farklı olarak güvenlik için çevre dostu bir konsensüs mekanizması kullanır.

Ravencoin nedir? RVN token gelecek vadediyor mu?

İlgili: Ravencoin fiyat tahmini! Ravencoin – RVN token gelecek ve beklentileri 2022-2025

Overstock.com’un bir yan kuruluşu olan Medici Ventures tarafından desteklenen Ravencoin kripto projesi, 2018’de RVN token’ı ile birlikte bir ICO veya ön satış olmaksızın başlatıldı. Ve bu tür bazı yapıların sağladığı görülenden daha adil ve daha demokratik bir erişim hedefi arayışındaydı.

Ravencoin kriptosunun ön madenciliği veya ön satışı yapmadığından, geliştiriciler, danışmanlar, Medici Ventures personeli veya diğer erken proje katılımcılarına RVN’lerden bir pay ayrılmadı. 2020 yılında proje, Medici Ventures’tan bağımsız olmak amacıyla Ravencoin Vakfı’nı kurdu.

Ravencoin kripto protokolü açık kaynaklıdır, bu nedenle pratikte herkes kodu çalıştırabilir, değiştirebilir ve katkıda bulunabilir.

Ravencoin nedir? RVN token gelecek vadediyor mu?

Ravencoin – RVN token madenciliği: X16R algoritması

Ravencoin’in tasarımı, büyük ölçüde Bitcoin’e benziyor. Ancak geliştiricileri, ağda başlatılan tokenlerin oluşturulmasını ve işlenmesini sağlamak için protokolde birkaç önemli değişiklik yaptı.

Şöyle ki; Bitcoin gibi, Ravencoin de ağı korumak için bir Proof-of-Work (PoW) konsensüs mekanizması kullanır. Bununla birlikte, kullandığı özel karma algoritmaya, Bitcoin’in SHA-256 algoritmasından daha fazla merkeziyetsiz madenciliğe izin vermek için tasarlanmış X16R adı verilir.

Daha spesifik olarak açıklamak gerekirse; X16R, uygulamaya özel entegre devre yongaları “application specific integrated circuit chips” (ASIC’ler) yoluyla madenciliğe direnmek için tasarlanmıştır. Bu aynı zamanda bazılarının, tema oluşturma sürecini endüstriyel ölçekli operasyonlar için bireysel hobilerden daha karlı hale getirdiğini düşündüğü pahalı ve özel bilgisayar donanımı görevi görür.

Litecoin gibi diğer kripto para birimleri, ASIC’lerin madenciler arasında daha yüksek derecede bir merkezileşmeye ve dolayısıyla daha az güvenli bir ağ ortaya çıkarabileceğini savunarak, benzer nedenlerle ASIC’e dirençli, karşılaştırılabilir karma algoritmalar kullanmıştır. 

Ravencoin “Asset Aware” Bitcoin forku olarak orataya çıktı

Mastercoin, Counterparty ve Coloured Coins protokolü gibi projelerde örneklendiği gibi orijinal Bitcoin blockchaininde token çıkarılsa da Bitcoin düğümleri tokenlerin çıkarıldığını doğrulamak için oluşturulmuştur. Sonuç olarak, Bitcoin blockchaininde bir token aktarmayı amaçlayan her işlem için, protokolün bunu geçerli bir işlem olarak tanıması için yeterli bitcoin gönderilmesi gerekir– işlemin amacı yalnızca token göndermek olsa bile.

Kullanıcı, yukarıda belirtilen işlemde yanlışlıkla Bitcoin’i harcadığında başka bir sorun ortaya çıkabilir. Bu tokeni yok etmek gibi.

Raven RVN coin ise, akıllı sözleşmeler getirmeden veya PoW olmayan bir konsensüs modeline geçmeden bu sorunları çözmeyi amaçlıyor.

Ravencoin nedir? RVN token gelecek vadediyor mu?

Ravencoin ve Bitcoin konsensüs mekanizmalarını farklı kılan başka farklar da var. Örneğin;

  • Ravencoin blok ödülü 5.000 RVN iken; Bitcoin 6.25 BTC’dir (2022 itibariyle).
  • Blok süresi Bitcoin’de 10 dakika iken; RVN’de 1 dakikadır.
  • Toplam RVN arzı, Bitcoin’in 21 milyonunun aksine; 21 milyardır.
  • Ravencoin geliştiricileri, Raven RVN coin blockchain’de kripto ve varlıkların kolay verilmesine ve aktarılmasına izin vermek için kodu da değiştirdi. Bu nedenle, Ravencoin’in temel yapısı eşler arası varlık transferi blockchainde olsa da fikir birliği mekanizması verimlilik için optimize edilmiştir. 

Tüm bunlar kullanıcıların ağ üzerinde kendi dijital varlıklarını çıkarmasına ve alım satım yapmasına izin verir.

ilgili: Bitcoin madenciliği nedir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

Güncel Ravencoin (RVN) fiyat ve piyasa verileri

Ravencoin (RVN) fiyatı: Anlık RVN fiyatı için tıklayınız.
Toplam Ravencoin (RVN) arzı: 10.473.290.000 RVN
Piyasada işlem gören Ravencoin (RVN) arzı: Dolaşımdaki güncel RVN arzı için tıklayınız.
Ravencoin (RVN) işlem hacmi. 24 saatlik RVN işlem hacmi için tıklayınız.
Tüm zamanların en yüksek fiyat (ATH) seviyesi: 0.2854$ ( 20 Şubat 2021)
Tüm zamanların en düşük fiyat (ATL) seviyesi: 0.008794$ (13 Mart 2020)
Toplam RVN yatırım dönüşü (ROI) için tıklayınız.

RVN token kripto kullanım durumları

Raven RVN coin, altın, hisse senedi, sanal mallar, ödüller ve diğer birçok varlık türü gibi gerçek dünya varlıklarını temsil eden kriptolar vermek için kullanılabilir. Örneğin, 2018’de Chainstone Labs adlı bir dijital menkul kıymetler şirketi, Ravencoin blockchain’inde 12,4 milyon dijital hisse çıkardı.

Kullanıcılar ayrıca MangoFarmAssets adlı bir RVN cüzdan platformu kullanarak Ravencoin’de değiştirilemez tokenler  (NFT’ler) oluşturabilir. Ayrıca, Binance Smart Chain’de (BSC) RVN’nin tokenize edilmiş bir versiyonu mevcuttur ve merkezsiz finans (DeFi) uygulamalarında borçlanma, borç verme ve alım satım işlemleri için kullanılabilir.

Ravencoin’in, akıllı sözleşmeler veya ek faydalar olmasa da token çıkarma ve alım satım yapma özelliği sunan Bitcoin tabanlı bir ağ olarak benzersiz altyapısı, öncelikle varlık transferi için kullanılan bir dijital token çıkarmak isteyen işletmeler ve endüstriler için cazip bir seçenek olabilir. 

Canlı Ravencoin – RVN token fiyatları


Kaynak

İlgili!

https://koinmedya.com/ravencoin-fiyatinin-gelecekteki-durumu-nasil-olacak/

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.