okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
2.41%
Bitcoin
66.808,98 USDT
eth
ETH
4.81%
Ethereum
3.086,30 USDT
bch
BCH
4.58%
Bitcoin Cash
465,16 USDT
xrp
XRP
1.69%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
1.1%
Litecoin
83,34 USDT
bnb
BNB
1.85%
Binance Coin
579,70 USDT
sol
SOL
5.73%
Solana
168,50 USDT
avax
AVAX
5.8%
Avalanche
36,46 USDT
ada
ADA
4.81%
Cardano
0,48 USDT
dot
DOT
2.48%
Poladot
7,20 USDT
doge
DOGE
3.21%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
1.51%
Shiba Inu
0,00 USDT

Telegram gundem: GRAM tokenden getiri beklemeyin

Telegram TON kripto parasını SEC yüzünden erteleyebilir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

GRAM tokenden getiri beklemeyin. Bu yönde bir uyarı bu tokenleri çıkaran Telegram’dan geldi. SEC bu tokenleri tahvil olarak görüyor.


GRAM tokenden getiri beklemeyin

Pavel Durov önderliğindeki gizlilik odaklı anlık mesajlaşma uygulaması Telegram, kendi blockchain ağını geliştiriyor. Ağın ismi ise Telegram Network (TON). TON ağının kendi yerel altcoini var ve ona da Gram (GRAM) ismi verilmiş. Telegram şimdi de halka açık bir şekilde yaptığı duyuruda Gram tokenin bir tahvil olmadığını bildirdi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tam tersini iddia ediyor.

Telegram ayrıca birkaç milyar dolarlık initial coin offering (ICO) katılımcılarına aldıkları tokenler üzerinden kazanç elde edemeyeceklerini bildiriyor. Tokenler ise henüz piyasaya sürülmedi.

Tıpkı Facebook’un Libra projesi gibi Telegram’ın da kripto parası ve blockchain hevesi, SEC’in engeli ile karşılaştı. SEC, Telegram’ın yasa dışı ICO satışı düzenlemek ve bununla da 2017 yılında kayıt altına alınmamış, yani SEC’in izni olmadan kitlelere tahvil satışı yapmakla suçluyor.

İlgili – Telegram 1.7 milyar doların hesabını vermeyi reddediyor

Bu son gelişme ile Telegram açık bir şekilde ICO katılımcılarının Gram token üzerinden para kazanamayacaklarını söylüyor. Ona göre bu tokenler diğer geleneksel paralar gibi global ticareti gerçekleştirmek ve günlük işlemleri daha hızlı yapmak için geliştirildi.

Bu çerçevede, Telegram ekibi daha önce de defalarda tahvillerden farklı olarak, kendi tokenleri ile yatırımcılara finansal bir getiri ya da faiz sözü vermediklerini bildiriyor. Onlara göre gram sadece bir alış veriş aracı ve bundan dolayı da Gram sahipleri bu altcoini ellerinde tutarak zengin olamazlar.

Telegram şöyle diyor: “Gram satın almanıza veya elde tutmanıza bağlı olarak herhangi bir kâr beklememelisiniz ve Telegram kâr elde edeceğinize dair hiçbir söz vermiyor. Gramlar, TON ekosistemindeki kullanıcılar arasında bir değişim aracı olarak hareket edecek şekilde tasarlandı. Gramlar yatırım ürünü değildir ve Gramların satın alınması, satışı veya elde tutulmasıyla ilgili gelecekteki kar veya kazanç beklentisi olmamalı.”

İlgili – SEC Telegram Gram tokeninin tahvil olduğu konusunda ısrarcı

TON Blockchain Telegram’dan bağımsız

Açılamada başka neler deniliyor? Telegram takımı ayrıca Gram tokenlerin henüz basılmadığını da bildiriyor. Çünkü bu tokenleri basacak olan TON blockchain henüz yapım aşamasında ve beta testleri gerçekleştiriliyor. Gram almak isteyenler ise ancak blockchain ağı faaliyete başladığında bunu yapabilir.

Telegram ayrıca TON blockchain başladığında tamamen üçüncü taraf geliştiricilerden oluşan merkezsiz bir topluluk tarafından işletileceğini de söylüyor. Bu üçüncü taraf aynı zamanda TON ağında merkezsiz uygulamaların (dApps) geliştirilmesinden ve akıllı sözleşmelerin oluşturulmasından da sorumlu olacak. Ayrıca platformu yönetme ve doğrulama işi de onlara ait olacak.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.