1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Taraftar token nedir? Taraftar token gündem ve son dakika gelişmeleri

Taraftar token nedir? Taraftar token gündem ve son dakika gelişmeleri

Taraftar token nedir? Taraftar token gündem ve son dakika gelişmeleri
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Son günlerin gözde kripto paralarından birisi de taraftar token’lar! Neredeyse her ay ünlü bir takım taraftar token’larını tanıtıyor. Taraftar token nedir? Güncel taraftar token gelişmeleri için haberimize göz atabilirsiniz. 


Taraftar token nedir? Taraftar token gündem ve son dakika gelişmeleri

Dünyaca ünlü futbol ve basketbol takımları Socios.com ile anlaşarak kendi dijital taraftar kardlarını oluşturuyor. Bu dijital taraftar kartları “taraftar token” olarak adlandırılıyor. Taraftar tokenlarının Bitcoin gibi borsalardan alım/satım işlemleri gerçekleştirilebiliyor. 

Taraftar tokenler son dönemin popüler tokenleri. CoinmarketCap verilerine göre, şimdiden 500 milyon doları aşan bir piyasaya sahip. Chiliz ve ana şirketi Socios.com da taraftar token üzerine yoğunlaşıyor. Socios.co bünyesinde, Barcelona, AC Milan, Juventus gibi dünya devleri yanında ülkemizden Fenerbahçe, Galatarasay ve Trabzonspor takımları da var.

Aşağıda toplam piyasa değerine göre en değerli top 5 taraftar tokenları görüyoruz. 

taraftar token

Yukarıdaki listeden de görüleceği üzere ilk sırada Alpine F1 takımının token’ı yer alıyor. F1 takımını sırasıyla Manchester City ve Paris Saint Germain takip ediyor. 

Toplam piyasa değerine göre yerli takımlarımızın güncel verilerini ise aşağıda görüyoruz. 

taraftar token Taraftar token nedir? Taraftar token gündem ve son dakika gelişmeleri

Toplam piyasa değerine göre yerli taraftar tokenları içerisinde Trabzonspor Fan Token’ının 18.5 milyon dolarlık toplam piyasa değeri ile ilk sırada olduğunu görüyoruz. Galatasaray Fan token ise 12.1 milyon dolar ile 2’nci sırada yer alıyor.

Kaynak

Taraftar token nedir?

Dünyaca ünlü futbol ve basketbol takımları Socios.com ile anlaşarak kendi dijital taraftar kardlarını oluşturuyor. Bu dijital taraftar kartları “taraftar token” olarak adlandırılıyor. Taraftar tokenlarının Bitcoin gibi borsalardan alım/satım işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Taraftar token fiyatları ile alakalı www.koinmedya.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.