1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Coinbase borsasından kripto para piyasalarını etkileyecek karar!

Coinbase borsasından kripto para piyasalarını etkileyecek karar!

Coinbase borsasından kripto para piyasalarını etkileyecek karar!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase borsasından kripto para piyasalarını derinden etkileyecek karar! Ayrıntılar için haberimize göz atabilirsiniz.


Coinbase borsasından kripto para piyasalarını etkileyecek karar!

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, 2021 yılında Hindistan piyasalarına açıldı.  Coinbase, Hindistan piyasalarında daha da derinleşme kararı verdi. Coinbase 2022 yılı içerisinde Hindistan’daki operasyonlarını yürütmek için 1,000 ve üzeri istihdam gerçekleştireceğini duyurdu. 1,000 kişilik istihdamın çoğunluğunu ise yazılımcı ve IT alanından insanlar alacak.

Hindistan yönetimi 1 Nisan’dan itibaren geçerli olan katı bir regülasyon kararı aldı ve kripto para üzerinden elde edilen gelirleri %30 oranında vergilendirmeye başladı. Bu kararın üzerine Hindistan’da kripto para işlemlerinde bir düşüş yaşandı. Ancak alınan bu karar, Coinbase’in Hindistan piyasalarındaki operasyonlarını olumsuz etkilemedi. Aksine Coinbase vites yükseltme kararı aldı.

Coinbase, Hindistan’da özellikle Web 3 üzerinde çalışmalara yoğunlaşacak. Web 3 sayesinde sadece kripto para piyasalarında değil ekonominin birçok alanında devrim niteliğinde gelişmeler bekleniyor.

Lütfen Bkz: Web 3 nedir? En başarılı Web 3 kripto paraları hangileridir?

Coinbase, Hindistan’daki kripto para potansiyeline inanıyor. Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, Hindistan yatırımlarının uzun vadeli olduğunu belirtti.

Coinbase’in Hindistan sorumlusu Panjak Gubta ise Hindistan piyasalarındaki kompleks durumun farkında olduklarını ancak bu piyasada ciddi bir potansiyel gördüklerini ifade etti.

Hindistan’da 15 milyonun üzerinde aktif kripto para kullanıcısı bulunuyor. 2020 yılında Hindistan yönetimi Bitcoin ve kripto paraları yasaklayan bir tasarı hazırlamışlardı. Ancak Hindistan Yüksek Mahkemesi bu kararı bozdu. Kararın bozulması Hindistan piyasaları için bir dönüm noktası oldu.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.